Open House Praha 2020
Otevřené budovy a prostory | 5.–6. září
Doprovodný program | 1.–6. září


Vše, co jste potřebovali vědět

Vstup do otevřených budov je zdarma a nemusíte se nikde dopředu registrovat. Pouze některé doprovodné programy ve festivalovém týdnu jsou zpoplatněny nebo vyžadují rezervaci místa. Prohlídky v budovách se snažíme odbavovat průběžně, pokud není uvedeno jinak. Tištěného festivalového průvodce si můžete zakoupit už od 1. září v infocentru v domě Radost, kde budeme k dispozici ve všedních dnech od 10.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 9.00 do 19.00 hodin. Rovněž jsme spustili eshop, kde si můžete průvodce objednat. Než vyrazíte za poznáním krás pražské architektury, přečtěte si souhrn základních praktických informací.

Objednejte si už nyní festivalového průvodce

Festivalový průvodce obsahuje podrobné informace o všech otevřených budovách, které jsou roztříděny do jednotlivých oblastí. U každé oblasti naleznete mapový výřez a veškeré praktické údaje k přístupnosti budovy. Součástí průvodce jsou rejstříky, tipy na tematické okruhy a doprovodné programy, ale také krátké články či zajímavé rozhovory. Průvodce je k dispozici v českém jazyce, ale obsahuje také speciální anglickou sekci. Průvodce je nepostradatelným materiálem, který podstatným způsobem usnadňuje orientaci v rozsáhlém programu. Objednejte si tištěného průvodce již nyní! Tištěnou verzi průvodce je možné si vyzvednout pouze osobně v infocentru.

Programy pro děti
Slider

Tematický okruh: Budovy ožívající

Jste nadšenci do urbexu, chátrajících či polozapomenutých budov? Připravili jsme pro vás speciální tematický okruh, ve kterém zaměřujeme pozornost právě na tyto stavby. Zajímají nás jejich příběhy a také osudy lidí, kteří se snaží o jejich oživení. Někde to jsou aktivní občanské spolky, někde jednotlivci. Propojují místní komunity a díky nápadité programové dramaturgii vdechují život nejen budovám samotným, ale i jejich okolí. V programu festivalu jsou ale i takové objekty, které na své oživení teprve čekají. K tématu bude připravena i debata.

Open House Praha bez bariér
Slider

Víkendové doprovodné programy

Pestré doprovodné programy si pro vás připravili i partneři z řad zapojených budov. Můžete zavítat na prohlídky s architekty realizací, prohlédnout si výstavy a prezentace související s historií i budoucností budov, zúčastnit se uměleckého bazaru, koncertů nebo performancí. Seznam doprovodných programů průběžně aktualizujeme.

foto: Václav Žižka