Časté dotazy

Kde najdu informace k festivalu Open House Praha 2022?

Osmý ročník festivalu Open House Praha se uskuteční od 16.–22. května 2022Budovy jsou otevřeny pouze o víkendu – 21. a 22. května 2022. Většina domů je otevřena od 10 do 18 hodin a prohlídky zde probíhají průběžně po celý den. Doprovodný program festivalu probíhá od 16. května po celý týden a najdete v něm komentované procházky, debaty, koncerty výstavy a mnoho dalších akcí. Informace o programu celé akce najdete v sekci Program. Podrobné informace k organizaci prohlídek najdete v sekci Praktické informace.

Kdo stojí za Open House Praha?

Neziskovou organizaci Open House Praha, z. ú., jsme založili v roce 2014 a připojili se tak k celosvětové síti Open House Worldwide. Kromě festivalu Open House Praha, díky kterému máte jednou za rok možnost podívat se zdarma do desítek běžně nepřístupných pražských budov a prostor, připravujeme i další akce. Můžete s námi poznávat město i jeho architekturu na komentovaných procházkách, ale také organizujeme vzdělávací programy pro děti, dobrovolníky či lidi s hendikepem. Vaše nákupy vstupenek na celoroční akce či na našem e-shopu podporují činnost organizace. Více o nás si můžete přečíst zde

Jak se dozvím o plánovaných akcích?

Informace o celoročních akcích, které připravujeme ve spolupráci s našimi průvodci, najdete v sekci Kalendář akcí na našem webu. Akce v Kalendáři přibývají postupně, neexistuje žádné pevné datum, ke kterému zahajujeme předprodej na následující měsíc. Pokud byste chtěli být v obraze, doporučujeme se zaregistrovat k odběru newsletteru. 

Jsou akce vhodné pro děti?

Speciální dětské prohlídky a workshopy připravujeme během festivalu Open House Praha. Většina našich celoročních akcí jako jsou komentované procházky či prohlídky budov ale nejsou určené pro děti. Pokud usoudíte, že vaše dítě akci zvládne, aniž by narušovalo její průběh, je nutné mu z důvodu omezené kapacity koupit rovněž vstupenku. Vstupenku nemusíte kupovat pro děti mladší 3 let. 

Jsou procházky bezbariérové?

Venkovní procházky nejsou koncipovány s ohledem na bezbariérovost trasy a ne vždy jsou tak vhodné pro jízdu s kočárkem či na vozíku.   

Mohu vzít na akci psa?

Své čtyřnohé miláčky raději nechte doma. Opatření se na nevztahuje na asistenční a vodicí psy osob se zdravotním postižením. 

Nemohu najít místo srazu, koho mám kontaktovat?

Jméno kontaktní osoby je uvedeno na pdf verzi vstupenky. Alternativně kontaktujte naši event manažerkou Martinu Dvořákovu na tel. +420 737 242 732. 

Nemohu se na akci dostavit. Mohu vstupenky vrátit nebo vyměnit?

Zakoupené vstupenky nelze vrátit ani vyměnit. Zkuste nabídnout vstupenky někomu z vašich blízkých. 

Akce byla zrušena ze strany organizátora. Jak mám postupovat?

V případě, že ke zrušení akce došlo z organizačních či jiných důvodů na naší straně, dostanete od Goout.net e-mail s potřebnými informacemi.

Jaká jsou bezpečnostní opatření?

Vstup do běžně nepřístupných prostor v rámci budov je na vlastní nebezpečí. Vždy se řiďte pokyny průvodce nebo upozorněním u detailu akce. 

Dodržujte prosím aktuální vládní nařízení a hygienická opatření související se zabráněním šíření nemoci covid-19. Naší povinností jako organizátora je před začátkem akce zkontrolovat, že její účastníci mají u sebe potřebná potvrzení. 

Zúčastnil/a jsem se některé z vašich akcí, mohu vám zaslat zpětnou vazbu?

Vaše zpětné vazby samozřejmě uvítáme! Můžete nám je poslat e-mailem na info@openhousepraha.cz nebo jednoduše vyplnit anonymně krátký dotazník. Děkujeme!


Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.