Časté dotazy

Kde najdu informace k festivalu Open House Praha 2024?

Jubilejní 10. ročník festivalu Open House Praha se uskuteční 13. až 19. května 2024Budovy budou otevřeny o víkendu 18. a 19. května a v týdnu se odehraje doprovodný program. Seznam budov zveřejňujeme na našich stránkách většinou na začátku dubna. Novinky odhalujeme postupně ve facebookové události.

Kdo stojí za Open House Praha?

Neziskovou organizaci Open House Praha, z. ú., jsme založili v roce 2014 a připojili se tak k celosvětové síti Open House Worldwide. Kromě festivalu Open House Praha, díky kterému máte jednou za rok možnost podívat se zdarma do desítek běžně nepřístupných pražských budov a prostor, připravujeme i další akce. Můžete s námi poznávat město i jeho architekturu na komentovaných procházkách, ale také organizujeme vzdělávací programy pro děti, dobrovolníky či lidi s hendikepem. Vaše nákupy vstupenek na celoroční akce či na našem e-shopu podporují činnost organizace. Přečtěte si více informací o organizaci.

Jak se dozvím o plánovaných akcích?

Informace o celoročních akcích, které připravujeme ve spolupráci s našimi průvodci, najdete v sekci Kalendář akcí na našem webu. Akce v Kalendáři přibývají postupně, neexistuje žádné pevné datum, ke kterému zahajujeme předprodej na následující měsíc. Pokud byste chtěli být v obraze, doporučujeme se zaregistrovat k odběru newsletteru

Je možné u vás zakoupit dárkový poukaz na celoroční akce?

Ano! Pokud byste komentovanou procházkou či prohlídkou z našeho Kalendáře akcí rádi někoho obdarovali, nabízíme dárkové poukazy v hodnotě 300, 600 a 1 000 Kč. Poukazy lze zakoupit na webu GoOut.net.

Cena vstupenky je nižší než hodnota mého dárkového poukazu, jak mohu uplatnit celý poukaz?

Zbývající kredit poukazu můžete uplatnit jako slevu při nákupu další vstupenky na některou z našich akcí. Pokud jste tedy například obdrželi poukaz v hodnotě 300 Kč a rádi byste jej uplatnili na nákup vstupenky v hodnotě 260 Kč, zbývajících 40 Kč můžete uplatnit při dalším nákupu vstupenky na naši procházku či prohlídku.

Poskytujete nějaké slevy na vstupné?

V tuto chvíli nenabízíme žádné slevy. Jsme nezisková organizace a na rozdíl od veřejně dotovaných institucí si musíme náklady spojené s přípravou i realizací akcí hradit sami. Zisky ze vstupného nám pak pomáhají financovat festival Open House Praha, který nabízí vstupy do budov zdarma. Nákupem vstupenek tedy podporujete realizaci festivalu. Pokud se zapojíte jako dobrovolník a pomůžete nám například s odbavením návštěvníků, můžete se vybraných akcí zúčastnit zdarma. Více o dobrovolnickém programu najdete zde.

Mohu si zaplatit vstupenku na místě?

Platbu vstupenek na místě bohužel neumožňujeme z toho důvodu, že je pro nás účetně a logisticky komplikovaná. S odbavením akcí nám pomáhají většinou dobrovolníci, a nechceme proto, aby přebírali zodpovědnost za finance.

Mohu zaplatit vstupenku v hotovosti nebo převodem?

Ano. Nově je možné si při rezervaci vstupenek na předprodejní síti GoOut.net zaškrtnout možnost platby v hotovosti na jakémkoli terminálu Sazky nebo převést částku na účet. Pro platbu na terminálu je potřeba prokázat se QR kódem uvedeném v objednávce, který vám přijde e-mailem. K částce za vstupenky bude připočítán manipulační poplatek 21 Kč. Platbu v hotovosti na terminálu je možné provést nejpozději do 7 dnů před konáním akce. Platbu převodem je potřeba provést do 24 hodin od rezervace vstupenky. Po provedení platby obdržíte potvrzení o zaplacení a elektronická verze vstupenky (pdf) vám bude doručena na e-mail do 10 minut. Za platbu převodem je účtován servisní poplatek 15 Kč.

Jsou akce vhodné pro děti?

Speciální dětské prohlídky a workshopy připravujeme tradičně během festivalu Open House Praha. Nově v programu najdete prohlídku Velkého strahovského stadionu pro děti od 6 let, kterou nabízíme jak veřejnosti, tak školám. Většina našich celoročních akcí jako jsou komentované procházky či prohlídky budov ale nejsou určené pro děti. Pokud usoudíte, že vaše dítě akci zvládne, aniž by narušovalo její průběh, je nutné mu z důvodu omezené kapacity koupit rovněž vstupenku. Vstupenku nemusíte kupovat pro děti mladší 3 let. 

Jsou procházky bezbariérové?

V našem programu naleznete i vybrané procházky či prohlídky, které jsou koncipované s ohledem na bezbariérovost. Aktuálně můžete navštívit bezbariérovou prohlídku Velkého strahovského stadionu, která vám představí stadion ze západní tribuny. Více informací naleznete zde.

Mohu vzít na akci psa?

Své čtyřnohé miláčky raději nechte doma. Opatření se na nevztahuje na asistenční a vodicí psy osob se zdravotním postižením. 

Nemohu najít místo srazu, koho mám kontaktovat?

Jméno kontaktní osoby je uvedeno na pdf verzi vstupenky. Alternativně kontaktujte naši event manažerkou Martinu Dvořákovu na tel. +420 737 242 732. 

Nemohu se na akci dostavit. Mohu vstupenky vrátit nebo vyměnit?

Zakoupené vstupenky nelze vrátit ani vyměnit. Zkuste nabídnout vstupenky někomu z vašich blízkých. 

Akce byla zrušena ze strany organizátora. Jak mám postupovat?

V případě, že ke zrušení akce došlo z organizačních či jiných důvodů na naší straně, dostanete od Goout.net e-mail s potřebnými informacemi.

Jaká jsou bezpečnostní opatření?

Vstup do běžně nepřístupných prostor v rámci budov je na vlastní nebezpečí. Vždy se řiďte pokyny průvodce nebo upozorněním u detailu akce. 

Dodržujte prosím aktuální vládní nařízení a hygienická opatření související se zabráněním šíření nemoci covid-19. Naší povinností jako organizátora je před začátkem akce zkontrolovat, že její účastníci mají u sebe potřebná potvrzení. 

K jakým účelům jsou využívány fotografie z akcí?

Během festivalu Open House Praha i akcí v průběhu roku pořizujeme fotografické a audiovizuální záznamy za účelem informování o akcích, k jejich propagaci a také pro reportování naší činnosti (webové stránky, sociální sítě, závěrečné a výroční zprávy). Naši fotografové před zahájením akce informují o této skutečnosti všechny účastníky a v případě, že někdo nechce být na fotografií zachycen, je nutné to fotografovi sdělit či se po skončení akce na nás obrátit na info@openhousepraha.cz. Více o tom, jak nakládáme s osobními údaji najdete zde.

Zúčastnil/a jsem se některé z vašich akcí, mohu vám zaslat zpětnou vazbu?

Vaše zpětné vazby samozřejmě uvítáme! Můžete nám je poslat e-mailem na info@openhousepraha.cz nebo jednoduše vyplnit anonymně krátký dotazník. Děkujeme!


Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.