Open House Praha

Poznávejte s námi architekturu jinak! Festival otevřených budov je architektonickým svátkem, díky kterému můžete jednou za rok prozkoumat skryté architektonické poklady města. Jen s Open House Praha můžete nahlédnout zdarma do desítek běžně nepřístupných budov a prostorů. Open House Praha není jenom jeden víkend v roce, ale nabízí i týdenní doprovodný program sestávající z komentovaných procházek, přednášek a debat o městské architektuře. Mottem festivalu je „Architektura pro všechny“, proto v programu najdete i aktivity pro děti či osoby se zrakovým či sluchovým postižením.

Jubilejní 10. ročník festivalu se uskuteční 13. až 19. května 2024, program je již zveřejněn na našich stránkách. Přidejte se k události na Facebooku a sledujte zákulisí příprav!

foto: Dušan Vondra
Fotogalerie 2023
Jaký byl 9. ročník festivalu?
Fotogalerie 2023
Jaký byl 9. ročník festivalu?

Festival otevírá oči, mysl i dveře, abychom obyvatelům města pomohli nastartovat jejich vnímání okolí, co se designu a architektury týče. Mým cílem bylo vytvořit festival, který bude pro každého a bude přístupný zdarma, protože město je přeci nás všech a my bychom se do něj měli zapojit a stát se jeho součástí.

Victoria Thornton, zakladatelka Open House London a mezinárodní sítě Open House Worldwide
Závěrečné video OHP 2023
PlayPlay

Open House Worldwide

Koncept festivalu Open House vznikl v Londýně v roce 1992 pod vedením zakladatelky Victorie Thornton, která za svůj počin získala Řád britského impéria. Díky svému úspěchu se festival postupně rozšířil do 50 měst celého světa. Původně se jednalo o komunitní projekt, který měl posílit dialog veřejnosti s architekty, městem i jeho veřejnými prostory. Open House Praha je hrdou součástí mezinárodní sítě Open House Worldwide, která vznikla oficiálně v roce 2010 a spravuje ji nezisková organizace Open City, registrovaná ve Velké Británii. 

E-shop
Podpořte nás nákupem
Program celoroční
Poznávejte Prahu s námi po celý rok!

Připojte se k nám!

Festival pořádá veřejně prospěšná nezisková organizace Open House Praha, z. ú., a to díky podpoře celé řady partnerů i jednotlivců. Organizace festivalu by se neobešla bez pomoci stovek dobrovolníků, kteří nám všem věnují svůj volný čas a pomáhají otevírat město. Líbí se vám, co děláme? Přidejte se k nám! Zapojit se můžete různými způsoby. Staňte se dobrovolníkem, dárcem či členem klubu Milovníci architektury. Také můžete přihlásit budovu do programu festivalu, odebírat náš newsletter či si zakoupit některé naše produkty v e-shopu. Vaše podpora je pro nás motivací a ujištěním, že naše práce má smysl. Děkujeme!

foto: Mariia Reshtovaniuk

Kalendář celoročních akcí Open House Praha

ne 28. 7. 2024, 16.30 hod.PROCHÁZKA: V proudu času na Malé Straně
ne 28. 7. 2024, 18.30 hod.PROCHÁZKA: Kampa známá i neznámá
so 3. 8. 2024, 15.00 hod.PROHLÍDKA V ANGLIČTINĚ: Velký strahovský stadion – z tribuny na tribunu / V ANGLIČTINĚ
so 3. 8. 2024, 17.00 hod.PROHLÍDKA: Velký strahovský stadion – z tribuny na tribunu
ne 4. 8. 2024, 16.30 hod.PROCHÁZKA S PROHLÍDKOU: Dolní Žižkov s návštěvou Betlémské kaple