Dárkové poukazy

Poznávejte s námi město! Darujte svým blízkým dárkové poukazy na procházky, při kterých se můžete s našimi skvělými průvodci vypravit do tajuplných Stínadel, za židovskými staviteli v Bubenči, za poznáním historického i současného Karlína nebo na Hrad za Plečnikem.

Výprava do Stínadel

Kdo by neznal Stínadla, tajuplnou čtvrť, kterou tak nezapomenutelným způsobem popsal ve své románové trilogii Jaroslav Foglar. Zrodila se skutečně jen ve fantazii spisovatele? Vydejte se s průvodkyní Dagmar Winklerovou na dvě procházky po stopách možných inspirací románových Stínadel, do mystických uliček Starého Města a do samotného srdce Stínadel, někdejší chudinské čtvrti Na Františku.

Stínadla, foto: Tomáš Sysel
Karlín z výšky, foto: Tomáš Sysel

Karlín – od klasicismu po současnost

Vypravte se na tři komentované procházky, které vám představí historii, architekturu a zajímavé příběhy spojené s pražskou čtvrtí Karlín. Jaké významné stavby vytváří jedinečný charakter Karlína? Které události formovaly jeho současnou urbanistickou podobu? Prozkoumejte s průvodcem Martinem Bělohradským toto nejstarší pražské předměstí – klasicistní, secesní, industriální i současný Karlín. 

Židovští stavebníci v Bubenči

Zavítejte do rezidenční a diplomatické čtvrti Bubeneč, kde se nachází celá řada luxusních vil spojených se jmény řady významných osobností první poloviny 20. století. Poznejte honosné rezidence jedné z nejbohatších rodin předválečné Evropy, podívejte se k vile bývalého československého komunistického politika Rudolfa Slánského nebo se vypravte po stopách rodiny Masarykových. V rámci třech komentovaných procházek vám průvodce Michal Šedivý přiblíží nejen osudy vybraných domů a jejich stavitelů, ale i životní příběhy lidí, kteří zde pobývali. Těšit se můžete na vynikající ukázky práce architektů Jana Kotěry, Jaromíra Krejcara, Ernsta Mühlsteina a mnohých dalších. 

Vila Bianca, foto: Tomáš Sysel
foto: Tomáš Sysel

Na Hrad za Plečnikem

Pražský hrad, odvěký symbol českého státu i největší hradní komplex na světě. Po nástupu do funkce pozval prezident T. G. Masaryk architekta Josipa Plečnika, aby navrátil někdejšímu královskému hradu slávu a lesk a proměnil jej v důstojné sídlo hlavy nově vzniklého státu. Připomeňte si s námi 150 let od narození tohoto významného slovinského architekta a vyrazte s průvodkyní Markétou Čejkovou na procházku, která vám ukáže velkou část Plečnikových realizací na hradních nádvořích i v jeho nádherných zahradách. Podíváte se k Býčímu schodišti, na monumentální Plečnikovu balustrádu, obelisk, prozkoumáte zahradní pavilonky a také další drobné objekty či úpravy, které tu Plečnik spolu se svým spolupracovníkem Ottou Rothmayerem zanechali.

Další informace:

  • Dárkový poukaz platí pro 1 osobu.
  • Kódem poukazu a vstupenkou na akci je číslo objednávky. Na prohlídku není třeba se již registrovat.
  • Délka jednotlivých procházek je cca 1,5 hodiny.
  • V případě dotazů kontaktuje Martinu Dvořákovou na martina.dvorakova@openhousepraha.cz, +420 737 242 732.
  • Prosíme vás o dodržování aktuální bezpečnostních opatření proti šíření nemoci covid-19.


Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.