Fotosoutěž Otevřená Praha 2024

Máte rádi Prahu a fotografování? Spojte svou vášeň pro architekturu a fotografii a zapojte se do soutěže Otevřená Praha o nejlepší fotografii z festivalu Open House Praha 2024! Nemusíte být profesionál*ka – stačí mobilní telefon a dobré oko na zachycení architektonických skvostů, uměleckých detailů či momentek festivalu. Odměnou pro výherce*kyně jsou hodnotné ceny od Školy kreativní fotografie, hlavního partnera soutěže.

Soutěžit můžete ve třech kategoriích: 

  1. Architektura: prostor a prostředí 
  2. Detail: umění a řemeslo
  3. Lidé: město a přístupnost

Soutěž probíhá od 13. do 19. května 2024. Vaše fotoúlovky z festivalu můžete přihlásit do soutěže až do středy 22. května do 12 hodin. Porota vybere ty nejzajímavější fotky a o vítězích*kách rozhodne divácké hlasování na portálu Estav.cz.

Fotící žena na prohlídce továrny Koh-i-noor
foto: Jan Urbánek
Fotoworkshop v Kongresovém centrum Praha
foto: Lucie Vořechovská

Jaká je výhra?

Výhry v letošní fotografické soutěži jistě potěší každého zapáleného fotografa! Škola kreativní fotografie věnuje vouchery na libovolně vybrané fotografické kurzy a workshopy pro tři vítěze*ky ve třech soutěžních tématech:

1. místo: voucher v hodnotě 3 000 Kč
2. místo: voucher v hodnotě 2 000 Kč
3. místo: voucher v hodnotě 1 000 Kč

Škola kreativní fotografie dokáže svou pestrou nabídkou kurzů uspokojit jak úplné začátečníky*ice, tak i pokročilejší fotografy*ky, kteří se pokouší ve své tvorbě dobrat originálního autorského stylu.

Vouchery budou zasílány elektronicky a lze je uplatnit na libovolně vybrané kurzy či workshopy. Vouchery mají platnost do 30. 11. 2024 a není možné je směnit za peníze.

Spolupořadatel soutěže:

ESTAV.cz

Partner soutěže:

foto: Hugo David

Náš tip!

Máte v sobě duši umělce*kyně a rádi byste své festivalové zážitky zpracovali do většího vizuálního příběhu? Zúčastněte se otevřené výzvy Visual Stories v rámci projektu Open House Europe. Každá z partnerských zemí projektu vybere tři díla, která svým zpracováním nejlépe reflektují hlavní téma letošního ročníku festivalu – přístupnost. Vybrané příběhy budou prezentovány na mezinárodní výstavě v Dublinu a dalších partnerských městech.


Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.