Programy pro děti

V průběhu festivalu Open House Praha 2020 byl ve vybraných budovách připraven také program pro rodiny s dětmi.

foto: Eva Mořická

Nejen pro děti byla určena lego dílna v prostorách domu Radost na Žižkově, která byla otevřena zdarma po celý festivalový víkend od 10.00 do 18.00 hodin. Ze záplavy lego kostek si zde malí i velcí nadšenci mohli postavit dům svých snů. Na ty nejmenší stavitele zde čekala dílnička s duplo kostkami.

V osmi vybraných budovách jsme připravili pro děti od 5 let speciální prohlídky s listy pro malé architekty. Děti se tak zábavnou formou dozvěděly více o konkrétní stavbě a její architektuře. Na prohlídky nebylo nutné se předem registrovat.

Prohlídky pro děti nabídly tyto budovy:
Kostel sv. Anny – Pražská křižovatka (neděle 11.00 a 15.00 hodin)
Quadrio (sobota 11.00 hodin, neděle 15.00 hodin)
Palác ARA (sobota 11.00 hodin, neděle 15.00 hodin)
Petschkův palác (sobota 10.00 hodin, neděle 14.00 hodin) – ZRUŠENO
Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy (IPR Praha) (sobota 10.00 hodin, neděle 14.00 hodin)
Areál Podkovářská (sobota 11.00 hodin, neděle 15.00 hodin)
Štencův dům – sídlo byznys klubu Opero (sobota 11.00 a 15.00 hodin)
Kovařovicova vila s kubistickou procházkou v okolí (sobota 15.00 hodin, neděle 11.00 hodin)

Stejně jako v loňském roce bylo možné dětem zakoupit Architektoníček, tištěného kreativního průvodce městem. S jeho pomocí se děti mohou naučit pozorovat a vnímat budovy i veřejný prostor kolem sebe. Informace o bezbariérovém přístupu v budovách (například pro kočárky) jsou vždy značeny jak v tištěném průvodci, tak na webových stránkách.

foto: Kateřina Vodrážková

Speciální program pro děti se konal i v dalších budovách. Například v Modrém domě byl pro malé děti k dispozici dětský koutek s hlídáním, aby si rodiče mohli dům sami prohlédnout, a pro starší děti byla připravena hra, při níž mohou hledat v domě netušená zákoutí a snažit se vypátrat jejich tajemství. V neděli se zde také uskutečnila bohoslužba pro děti (9.30–10.00 hodin). V Domě U Dvou zlatých medvědů byly připraveny pracovní listy. V Kasárnách Karlín se otevřela odpočinková zóna pro rodiče s dětmi a v Malé vile Památníku národního písemnictví proběhl celodenní samoobslužný workshop na téma architektura vily a zahrady. Děti si zde mohly vytvořit vlastní architektonické plány nebo dokonce navrhnout originální zahradu podle svých představ. Sportovně založení malí architekti pak mohli v Areálu Podkovářská vybít přebytečnou energii na basketbalovém hřišti na střeše jedné z budov. Sobotní program bylo možné věnovat návštěvě Starých Ďáblic, kde se otevřela například hasičská zbrojnice, hvězdárna, základní škola nebo komunitní centrum.


Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.