Programy pro děti

V průběhu festivalu bude ve vybraných budovách připraven také program pro rodiny s dětmi.

foto: Eva Mořická

Nejen pro děti je určena lego dílna v prostorách domu Radost na Žižkově, která bude otevřena zdarma po celý festivalový víkend od 10.00 do 18.00 hodin. Ze záplavy lego kostek si zde malí i velcí nadšenci mohou postavit dům svých snů. Na ty nejmenší stavitele zde čeká dílnička s duplo kostkami.

V osmi vybraných budovách jsme připravili pro děti od 5 let speciální prohlídky s listy pro malé architekty. Děti se tak zábavnou formou dozvědí více o konkrétní stavbě a její architektuře. Na prohlídky není třeba se předem registrovat.

Prohlídky pro děti nabídnou tyto budovy:
Kostel sv. Anny – Pražská křižovatka (neděle 11.00 a 15.00 hodin)
Quadrio (sobota 11.00 hodin, neděle 15.00 hodin)
Palác ARA (sobota 11.00 hodin, neděle 15.00 hodin)
Petschkův palác (sobota 10.00 hodin, neděle 14.00 hodin) – ZRUŠENO
Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy (IPR Praha) (sobota 10.00 hodin, neděle 14.00 hodin)
Areál Podkovářská (sobota 11.00 hodin, neděle 15.00 hodin)
Štencův dům – sídlo byznys klubu Opero (sobota 11.00 a 15.00 hodin)
Kovařovicova vila s kubistickou procházkou v okolí (sobota 15.00 hodin, neděle 11.00 hodin)

Stejně jako v loňském roce můžete dětem zakoupit Architektoníček, tištěného kreativního průvodce městem. S jeho pomocí se děti mohou naučit pozorovat a vnímat budovy i veřejný prostor kolem sebe. Informace o bezbariérovém přístupu v budovách (například pro kočárky) jsou značeny jak v tištěném průvodci, tak na webových stránkách.

foto: Kateřina Vodrážková

Speciální program pro děti se bude konat i v dalších budovách. Například v Modrém domě bude pro malé děti k dispozici dětský koutek s hlídáním, aby si rodiče mohli dům sami prohlédnout, a pro starší děti bude připravena hra, při níž mohou hledat v domě netušená zákoutí a snažit se vypátrat jejich tajemství. V neděli se zde také uskuteční bohoslužba pro děti (9.30–10.00 hodin). V Domě U Dvou zlatých medvědů jsou připraveny pracovní listy. V Kasárnách Karlín se otevře odpočinková zóna pro rodiče s dětmi a v Malé vile Památníku národního písemnictví proběhne celodenní samoobslužný workshop na téma architektura vily a zahrady. Děti si zde budou moct vytvořit vlastní architektonické plány nebo dokonce navrhnout originální zahradu podle svých představ. Sportovně založení malí architekti by neměli vynechat Areál Podkovářská a vybít přebytečnou energii na basketbalovém hřišti na střeše jedné z budov. Sobotní program je možné věnovat návštěvě Starých Ďáblic, kde se otevře například hasičská zbrojnice, hvězdárna, základní škola nebo komunitní centrum, kde můžete posedět u kávy a občerstvení a děti si mohou pohrát na zahradním hřišti.


Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.