Open Senses

Zapojte se do interaktivní městské hry!

Jaké to je, pohybovat se po městě, když jste na vozíku nebo máte omezené zrakové schopnosti? Zúčastněte se interaktivní městské hry pro všechny generace zaměřené na téma přístupnosti města pro všechny, kterou připravili studenti*ky Arts managementu Vysoké školy ekonomické v rámci doprovodného programu festivalu Open House Praha!

Hra Open Senses se bude konat během festivalového víkendu 18. až 19. května 2024. Interaktivní hru si užijete jako procházku po pěti stanovištích umístěných v blízkosti budov zpřístupněných v rámci festivalu. Na každém stanovišti pro vás bude připraven úkol, jehož splněním se o krok posunete k vyluštění tajenky. Zábavné úkoly jsou navrženy tak, aby hráči*ky poznali městský prostor pomocí smyslů a zakusili výzvy, kterým denně čelí lidé se zrakovým či pohybovým omezením. Na konci hry bude čekat odměna pro ty, kteří vyluští celou tajenku.

K dispozici vám bude průvodce obsahující instrukce ke hře, mapu stanovišť, tajenku a informace o jednotlivých budovách. Průvodce bude k dostání buď na jednotlivých stanovištích, nebo jej můžete stáhnout a vytisknout sami (i v anglické verzi).

Open Senses
Mapa stanovišť interaktivní hry Open Senses

Praktické informace

Jednotlivá stanoviště se nacházejí u následujících budov:

Pohybovat se budete moci po předem vyznačené trase, ale pořadí stanovišť není nutné dodržet. Hra je zakončena v Kampusu Hybernská, festivalovém infocentru, kde si zároveň můžete vyzvednout odměnu za vyluštěnou tajenku.

Celá hra trvá přibližně 1–2 hodiny a je přístupná i lidem s různými formami hendikepu. Nejvíce si ji užijete s rodinou nebo přáteli. K účasti ve hře není nutné se předem registrovat.

Banner s logy všech partnerůČerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.