Mezinárodní dobrovolnická výměna v rámci projektu Open House Europe

Jedinečnou příležitost se v tomto roce zúčastnit jednoho ze tří festivalů Open House v německém Essenu, švédském Stockholmu, nebo estonském Tallinu mají tři vybraní dobrovolníci z Open House PrahaMezinárodní výměnný program dobrovolníků je součástí projektu Open House Europe financovaného Evropskou unií.

Prozkoumejte, jak fungují jiné festivaly Open House ve světě a zažijete spoustu zábavy společně s dobrovolníky z dalších evropských měst. Další kolo výměnného programu bude spuštěno na začátku roku 2025.

V květnu jsme i my na jubilejním 10. ročníku festivalu Open House Praha 2024 přivítali pět dobrovolnic a dvě organizátorky festivalu z několika evropských měst (Dublin, Essen, Stockholm a Tallin). Připravili jsme pro ně speciální festivalovou trasu, aby si mohly obejít co nejvíce zajímavých objektů a prohlídek.

Jaké zážitky si odnáší z návštěvy pražského festivalu jedna z dobrovolnic Laura Heskin z Irska, si můžete přečíst v krátkém článku na blogu OH Dublin.Rozhodně jsem se naučila, že historie a kulturní kontext města mají velký vliv na budovy, které se postupem času staví. Během víkendu jsem viděla velkou rozmanitost architektonických stylů a byla jsem ohromena detaily některých návrhů. Velmi mě zaujala jedna konkrétní realizace, kterou jsem navštívila ve svém volném čase: renovace kanceláří komunikační společnosti Czech Promotion od KURZ Architects. Jejich důraz na udržitelnost a na to, aby klient byl v centru každého návrhu, mě velmi inspiroval. Po rozhovoru s architektem na konci prohlídky jsem začala přemýšlet o architektonickém designu trochu jinak… Měla jsem to štěstí, že jsem po celý víkend měla úžasnou průvodkyni, která nám ukazovala neuvěřitelné architektonické skvosty v Praze. Doporučila bych však udělat si předem vlastní průzkum, abyste zjistili, zda existují nějaké konkrétní budovy, které byste chtěli vidět během vaší návštěvy. 

— Laura Heskin, dobrovolnice OH Dublin


O projektu

Open House Europe je společný projekt 13 evropských kulturních organizací se sdílenou vizí podporovat architekturu jako pozitivní sílu pro společenskou změnu. Open House Europe je spolufinancován Evropskou unií.


Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.