PROGRAM PRO DĚTI

Ani letos nezapomínáme na rodiny s dětmi, pro které jsme kromě speciálních prohlídek připravili ve spolupráci s našimi partnery otevřenou lego dílnu nebo zážitkovou hru.

LEGO DÍLNA

Staňte se architektem a postavte vlastní stavbu snů!
Nejen pro děti je určena otevřená lego dílna v prostorách budovy CAMP. S legem si totiž vyhraje každý. Od malého dítěte až po kreativního dospěláka. Ze záplavy bílých kostiček, které jsou pro architekturu ty nejlepší, si můžete postavit cokoliv, co vás jen napadne. Rodinný dům snů, moderní mrakodrap, nejvyšší vysílač na světě, designovou sochu nebo třeba funkční interiér. Na nejmenší stavitele čeká lego bazén plný kostek, lego auta, hlavolamy a také několik vystavených modelů od profesionálních stavitelů lego výstavy českých památek – Czech Repubrick.
Lego dílna je otevřena celý festivalový víkend od 10.00 do 18.00 hod. Vstup je zdarma.

PROHLÍDKY PRO DĚTI

V šesti vybraných budovách jsme pro vaše děti připravili speciální prohlídky s listy pro malé architekty. Děti se tak zábavnou formou dozví více o konkrétní stavbě a její architektuře. Na prohlídky není třeba se dopředu registrovat. (Určeno pro děti od 5 let.)


ZÁŽITKOVÁ HRA

ArchitektuHra – první ročník dobrodružné hry pro celou rodinu
Vydejte se s dětmi do víru skrytých architektonických zajímavostí města a otevřete zkamenělé poklady historie. Umožněte dětem bádat, bavit se, poznávat a učit se hrou. Užijte si jarní víkendový den netradiční aktivitou!
Registrace na zážitkovou hru na pra-hra.cz. Ve čtvrtek 16. května obdržíte emailem herní plán.


PRŮVODCE MĚSTEM PRO DĚTI – “ARCHITEKTONÍČEK”

Pořiďte dětem architektoníček – tištěného kreativního průvodce městem. Pomůže jim ve zkoumání a pozorování nejen domů, ale i veřejného prostoru kolem nich. Děti se tak samy mohou zamyslet nad tím, jak by mělo vypadat město, ve kterém by chtěly žít. K sehnání v infocentru nebo na vybraných prodejních budovách.


NÁŠ TIP!

Kupte si festivalový deník a sbírejte s dětmi nálepky k vybraným budovám: dům U Dvou Zlatých medvědů, FEL ČVUT v Praze, historický parník Vyšehrad, IPR Praha, kostel sv. Anny – Pražská křižovatka, Národní dům v Karlíně, Petschkův palác, Praha hlavní nádraží, Quadrio, Velodrom na Třebešíně.


DALŠÍ DOPROVODNÉ PROGRAMY V JEDNOTLIVÝCH BUDOVÁCH

Dům U Dvou zlatých medvědů: pracovní listy

Komunitní centrum Vlna: rodinný program

Velodrom na Třebešíně: bezplatné zapůjčení dráhových kol