Letenská pláň je jedním z nejpopulárnějších míst pro setkání v Praze – ať již jde o sraz s přáteli, velké kulturní akce, nebo dokonce masové demonstrace. Jaký je ale příběh tohoto místa? Kdy se poprvé stalo cílem vycházek Pražanů, jak jej poznamenala Jubilejní zemská výstava v roce 1891, či jak podobu Letné ovlivnila doprava? Na to vše odpoví procházka, která se věnuje historii Letenské pláně od konce 19. století až do naší současnosti. Dozvíte se například více o stavbě budov národních muzeí, ale i o sportovní minulosti a současnosti Letné. Neopomeneme zmínit ani naši nejslavnější „kachlíkárnu“ či legendární funkcionalistický blok nájemních domů „Molochov“.
Praktické informace:
- Místo setkání je před vyhlídkovou restaurací Letenský zámeček (Letenské sady 341); směrem k hraně letenského srázu nad Vltavou. Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
- Lektorem komentované vycházky je Michal Šedivý.
- Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
- Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
- Na vybraných akcích pořizujeme fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.
Váš průvodce
Michal Šedivý
S Michalem se můžete nejčastěji potkat při procházkách Malou Stranou, které se věnuje velmi podrobně, a také při procházkách postavených na příbězích židovských stavebníků v Bubenči. Je vystudovaný politolog a sociolog, umění a architektura jsou jeho velkou zálibou. Obdivuje například betonové věže emauzského kostela. S Open House Praha spolupracuje jako průvodce už od roku 2019.
Více o Michalovi zde.
Comments are closed here.