Programy pro děti

Speciální komentované prohlídky pro děti

Zavítejte na festival i s vašimi dětmi. O víkendu 7. a 8. srpna bude pro ně připraven bohatý doprovodný program! Jedním z hlavních lákadel 7. ročníku festivalu je palác ARA, jehož kresba provází i letošní vizuál. Při stavbě tohoto impozantního paláce z 30. let 20. století byla použita technologie ocelového skeletu, stejně jako u newyorských mrakodrapů. Díky této své ocelové síle přežil dokonce i dva požáry. V paláci se otevřou dvě patra coworkingového prostoru HubHub a připraveny budou i speciální komentované prohlídky pro děti od 5 let s listy pro malé architekty.

V letošním roce si také připomínáme 150. vyročí narození architekta Jana Kotěry, který je mnohými považován za zakladatele české moderní architektury. Festival tak zpřístupní řadu Kotěrových významných pražských realizací. Jednou z nich je i Trmalova vila ve Strašnicích, venkovské sídlo s detaily lidové architektury. I zde se uskuteční další z komentovaných prohlídek pro děti, které zábavnou a interaktivní formou prozradí více o konkrétní stavbě a její architektuře.

foto: Tomáš Sysel
foto: Tomáš Sapovalov

A kam se ještě s dětmi můžete vypravit? Podívejte se do IPRu Praha, místa, kde se rodí plány Prahy, prohlédněte si tiskařské stroje či basketbalové hřiště na střeše Areálu Podkovářská, navštivte kostel sv. Anny na Starém Městě, který údajně inspiroval i příběhy o Stínadlech od Jaroslava Foglara. Také poznejte v rámci komentované procházky Kovařovicovu vilu a další kubistické stavby na Rašínově nábřeží nebo nahlédněte do bankovního trezoru v Petschkově paláci. Seznam všech speciálních komentovaných prohlídek naleznete níže. Na prohlídky není třeba se předem registrovat. Vstup je zdarma.

Seznam budov s prohlídkami

Lego dílna

I letos si můžete zavítat do otevřené lego dílny, kde si můžete se svými dětmi postavit dům svých snů. Pro menší stavitele je připravena i dílnička s duplo kostkami. Lego dílna bude otevřena po celý festivalový víkend od 10.00 do 18.00 hodin v prostorách Centra architektury a městského plánování (CAMP) ve spolupráci s Czech Repubrick. Se svými dětmi také můžete sbírat nálepky k navštíveným budovám do sběratelského deníku a ve festivalovém infocentru si zakoupit krásné upomínkové předměty jako trička, tašky, pexeso a další. Těšíme se na vás!

foto: Eva Mořická
foto: Václav Žižka

Další programy pro děti v otevřených budovách

Kunsthalle Praha nabídne dětem jedinečnou možnost objevit stavbu bývalé Zengerovy stanice skrze workshop se stavebnicí Kapla a poznat osobnost Václava Zengera a Zdeňka Pešánka, kteří jsou úzce spjati s historií místa díky zábavným omalovánkám z tužky ilustrátora Patrika Antczaka. Připraveny budou také úkoly s materiálovou bankou, která poodhalí, jaké materiály byly použity při rekonstrukci budovy. Workshopy s lektorkami budou probíhat oba víkendové dny vždy od 11 do 16 hodin. Odvážlivci si mohou zapůjčit dráhové kolo a vyrazit na klopené zatáčky Třebešínského velodromu. I v Národním zemědělském muzeu budou pro děti připraveny nejrůznější aktivity a dětský koutek. K více odpočinkovému programu pak vybízí komunitní centrum Vlna ve Starých Ďáblicích, kde se děti vyřádí na zahradním hřišti, a vy si vypijete v klidu třeba i kávu. 😉 Doporučujeme se pak zastavit i ve Hvězdárně Ďáblice.

Náš tip

Netradiční divadelní zážitek slibuje interaktivní hravá inscenace Svět z papíru od Mirky Eliášové a kol., jejíž derniéra je součástí doprovodného programu festivalu, a bude uvedena v neděli 8. srpna od 17 hodin v PONCI – divadle pro tanec, které se nachází jen kousek od budoucího Domu tance v Husitské ulici. Čtyři tanečníci, jeden hudebník, děti a tisíc listů papíru. Zažijte tvořivé dobrodružství objevování tance, pohybu a (ne)obyčejného kousku papíru! Představení je určené pro děti od 5 do 12 let, vstup je zdarma, ale je nutná předchozí rezervace ZDE.

foto: Michal Hančovský


Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.