Programy pro děti

Zavítejte na festival i s vašimi dětmi. Připraven pro ně bude bohatý doprovodný program! Jedním z hlavních lákadel 7. ročníku festivalu je palác ARA, jehož kresba provází i letošní vizuál. Při stavbě tohoto impozantního paláce z 30. let 20. století byly použita technologie ocelového skeletu, stejně jako u newyorských mrakodrapů. Díky této své ocelové síle přežil dokonce i dva požáry. V paláci se otevřou dvě patra coworkingového prostoru HubHub a připraveny budou i speciální komentované prohlídky pro děti od 5 let s listy pro malé architekty.

V letošním roce si také připomínáme 150. vyročí narození architekta Jana Kotěry, který je mnohými považován za zakladatele české moderní architektury. Festival tak zpřístupní řadu Kotěrových významných pražských realizací. Jednou z nich je i Trmalova vila ve Strašnicích, venkovské sídlo s detaily lidové architektury. I zde se uskuteční další z komentovaných prohlídek pro děti, které zábavnou a interaktivní formou prozradí více o konkrétní stavbě a její architektuře.

foto: Tomáš Sysel
foto: Tomáš Sapovalov

A kam se ještě s dětmi můžete vypravit? Podívejte se do IPRu Praha, místa, kde se rodí plány Prahy, prohlédněte si tiskařské stroje či basketbalové hřiště na střeše Areálu Podkovářská, navštivte kostel sv. Anny na Starém Městě, který údajně inspiroval i příběhy o Stínadlech od Jaroslava Foglara. Také poznejte v rámci komentované procházky kubistické stavby na Rašínově nábřeží nebo nahlédněte do bankovního trezoru v Petschkově paláci. Seznam všech speciálních komentovaných prohlídek naleznete níže. Na prohlídky není třeba se předem registrovat. Vstup je zdarma.

I letos si můžete zavítat do otevřené lego dílny, kde si můžete se svými dětmi postavit dům svých snů. Pro menší stavitele je připravena i dílnička s duplo kostkami. Lego dílna bude otevřena po celý festivalový víkend od 10.00 do 18.00 hodin v prostorách Centra pro architekturu a městské plánování – CAMP. Se svými dětmi také můžete sbírat nálepky k navštíveným budovám do sběratelského deníku a ve festivalovém infocentru si zakoupit krásné upomínkové předměty jako trička, tašky, pexeso a další. Těšíme se na vás!

foto: Eva Mořická

Speciální komentované prohlídky pro děti

  • Areál Podkovářská – ne 16 hodin,
  • Institut plánování a rozvoje hl. města Prahy – so 15 hodin,
  • Kostel sv. Anny (Pražská křižovatka) – so 11 hodin, ne 12 hodin,
  • Kovařovicova vila a procházka ke kubistickým stavbám – so 13 hodin, ne 15 hodin,
  • Národní technická knihovna – so 14 hodin,
  • Palác ARA – so 16 hodin, ne 11 hodin,
  • Petschkův palác – ne 13 hodin,
  • Quadrio – so 10 hodin,
  • Štencův dům – ne 10 hodin,
  • Trmalova vila – ne 14 hodin.

Programy pro děti v jednotlivých budovách budou ještě upřesněny.


Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.