Kulturou proti válce – podpořte návštěvou vybraných akcí Ukrajinu

28. 2. 2022

Milí přátelé, 

situace na Ukrajině nás, stejně jako většinu českého národa, velmi rmoutí. Přestože jsme apolitická kulturní nezisková organizace, nechceme jen nečinně přihlížet a cítíme morální povinnost nejen vyjádřit podporu, ale také pomoci. 

Připojili jsme se ke spolupořadatelství benefičního koncertu Kultura pro Ukrajinu, který se uskuteční již tento čtvrtek 3. března od 18.00 hodin na Kampě. Účelem akce je vybrat finanční prostředky na pomoc zasažené oblasti v rámci veřejné sbírky SOS Ukrajina vedenou Člověkem v tísni. #kulturaproukrajinu

Společně s našimi průvodci jsme v březnu připravili také několik speciálních komentovaných procházek v češtině, angličtině i ruštině, jejichž návštěvou rovněž můžete Ukrajinu podpořit. Akce poznáte podle toho, že jsou v Kalendáři akcí barevně označené.

Výtěžek z těchto procházek poputuje rovněž na konto sbírky Člověka v tísni. 

Morální povinností je vyjádřit podporu Ukrajině, kde prezident a občané svojí odhodlaností a statečností silně zasáhli nás všechny. Mám velký respekt k odvážným občanům Ruska, kteří demonstrují nesouhlas s Putinem, riskují své zdraví a životy. My sami nemůžeme útok zastavit, ale každý se snažíme pomáhat podle svých možností. V Open House Praha jsme připravili několik prohlídek a procházek jak v českém, tak anglickém i ruském jazyce. Výtěžek věnujeme na pomoc Ukrajině. Válka nic neřeší, produkuje jen bolest, neštěstí a smutek, ale spojila lidi v ČR, země EU s dalšími mocnostmi v krocích pro zastavení války. Chci věřit a moc bych si přála, aby se stal zázrak a vše se uklidnilo co nejdříve, bohužel do hlavy Putinovi nikdo nevidí. Myslím na Ukrajinu stále a stojíme za Ukrajinou. Andrea Šenkyříková, ředitelka a zakladatelka Open House Praha, z. ú.

Akce, jejichž návštěvou podpoříte Ukrajinu:

Kultura pro Ukrajinu – benefiční koncert
čt 3. 3. 2022, 18.00 hod.

Bubny a zmizelý průmysl – procházka
so 19. 3. 2022, 10.00 hod.

Velký strahovský Stadion – prohlídka v anglickém jazyce
ne 20. 3. 2022, 14.00 hod

Kampa známá i neznámá
čt 24. 3. 2022, 16.30 hod.

Velký strahovský stadion – prohlídka v ruském jazyce
so 26. 3. 2022, 14.00 hod.

Vybrané vily Vinohrad
so 23. 4. 2022, 14.00 hod.

Comments are closed here.