Kampa je v našich myslích často spojena s chobotničkami plavajícími Čertovkou či s koncem vodníků v Čechách. Po staletí byla místem konání vyhlášených hrnčířských trhů a patří i mezi přední lákadla turistů. Především je ale zeleným ostrovem, který dnes nabízí prostor pro relaxaci a spočinutí v samotném jádru staré Prahy. Zrcadlí přitom pestrost života; nalezneme zde nejen domy měšťanské, ale i sídla ambasád, jediný vodní palác v Praze, vily umělců, mlýny, ale také domovy těch, kteří měli hluboko do kapsy a jejichž jména velká historie většinou povzneseně ignorovala.
Ignorovány byly naštěstí i plány, které ve 20. století zamýšlely Kampu zničit, a tak se nám zachovala ve své prosté kráse, kterou je ale třeba stále bránit. Nepřehlížejme prosím snahy těch, kteří stále touží ničit a braňme život a jeho krásy; stojí to za to. Procházka začne u Hergetovy cihelny, projedeme se celou Kampou až k Jechentálovým činžovním domům u mostu Legií a budeme se přitom zastavovat u významných míst a objektů a připomeneme osudy nejen domů, ale i jejich obyvatel.
Přestože jsme apolitická kulturní organizace, situace na Ukrajině nás tíží a rádi bychom pomohli. Rozhodli jsme se proto finanční výtěžek z této akce věnovat na pomoc v zasažené oblasti v rámci veřejné sbírky SOS Ukrajina vedenou Člověkem v tísni. #kulturaproukrajinu
Praktické informace:
- Místo setkání je před Hergetovou cihelnou (Cihelná 2b, 118 00 Malá Strana) u sousoší Čůrající postavyTelefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
- Lektorem komentované vycházky je Michal Šedivý.
- Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
- Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
- Prosíme všechny účastníky, aby byli k ostatním návštěvníkům ohleduplní a dodržovali aktuálně platná vládní nařízení proti šíření nemoci covid-19. Děkujeme!
Comments are closed here.