Druhá z procházek věnovaná západní části Holešovic začne tentokrát na Letenském náměstí. Připomeneme si historii této původně rybářské vsi na levém břehu Vltavy, kterou v 19. století výrazně proměnil příchod průmyslové revoluce. Dozvíte se, kde stávala slévárna železa Josefa Kudlicze nebo Umrathova továrna, jedna z nejznámějších firem na výrobu zemědělských strojů. Zastavíme se také u několika architektonicky výrazných staveb, například u funkcionalistického činžovního domu s vyhlášenou Erhartovou cukrárnou nebo u obchodního domu Brouk a Babka, který se pyšnil novátorským přístupem k zákazníkům. Věděli jste, že v Bubnech se nachází také tzv. Malý Berlín? Procházka nás dovede až k bývalému nádraží Praha-Bubny, kde nám dnes monumentální plastika s názvem Brána nenávratna připomíná neblahé události našich dějin spojené s tímto místem – deportaci židovských obyvatel za 2. světové války.
Přestože jsme apolitická kulturní organizace, situace na Ukrajině nás tíží a rádi bychom pomohli. Rozhodli jsme se proto finanční výtěžek z této akce věnovat na pomoc v zasažené oblasti v rámci veřejné sbírky SOS Ukrajina vedenou Člověkem v tísni. #kulturaproukrajinu
Text
Text
Praktické informace:
- Místem setkání je stanice tramvaje Letenské náměstí (vedle Billy).
- Předpokládaná délka prohlídky je cca 1,5 hodiny.
- Lektorkou prohlídky je Hedvika Čeňková.
- Kapacita sálu je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
- Prosíme všechny účastníky, aby byli k ostatním návštěvníkům ohleduplní a dodržovali aktuálně platná vládní nařízení proti šíření nemoci covid-19. Děkujeme!
Comments are closed here.