PROCHÁZKA S PROHLÍDKOU

Ztracené ozvěny židovské Libně

út 28. 5. 2024, 16.30 hod.

Druhá procházka s Dagmar Winklerovou, nadšenou vypravěčkou příběhů a zasvěcenou průvodkyní, vás tentokrát zavede do čtvrti, v jejíchž uličkách tepal ruch druhého největšího židovského osídlení na území Prahy. Kde jako kdyby dosud zněla ozvěna kroků slavných literátů Arnošta LustigaBohumila Hrabala i pozapomenutého Vojtěcha Rakouse, který dokázal ve svých povídkách tak humorným způsobem vykreslit život venkovských Židů.

Dozvíte se mnoho zajímavého z dějin židovského osídlení Libně a jeho propojení se starodávným Josefovem. Co zbylo do dnešních časů z bývalého ghetta, kde stávala stará synagoga a jaký osud stihl místní hřbitov s barokními náhrobky? Nahlédnete i za omšelé zdi Nové libeňské synagogy, poslechneme si nějaké to hrabalovské pábení a pokocháme se krásnou vyhlídkou na starou i novou Libeň.

foto: Tomáš Sysel

Praktické informace:

  • Místo setkání je před Novou libeňskou synagogou na Palmovce (Ludmilina 601/1, Praha 8), stanice metra Palmovka.
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Lektorkou komentované vycházky je Dagmar Winklerová.
  • Předpokládaná délka akce je 2 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Na vybraných akcích pořizujeme fotografické nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Vyprodáno

Vaše průvodkyně

Dagmar Winklerová

Dáša vystudovala archeologii a pracuje jako kurátorka digitální knihovny. Silný vztah ke knihám a k paměti předků uplatňuje při procházkách, které propojují město a literaturu. Miluje každodenní toulky ve staroměstských uličkách a potkat ji můžete při výpravách do tajuplných Stínadel. S Open House Praha spolupracuje od roku 2021 jako průvodkyně celoročních akcí.

Více o Dáše zde nebo v rozhovoru.

Comments are closed here.