PROCHÁZKA

Barvitius a perly Olšanských hřbitovů

ne 17. 12. 2023, 13.00 hod.

Vydejte se s námi na procházku Olšanskými hřbitovy, které patří mezi největší pohřebiště v Čechách. Naši pozornost zaměříme zejména na architekta Antonína Viktora Barvitia, který je autorem největší samostatné hrobky v Praze, určené pro rodinu stavebních podnikatelů Vojtěcha Lanny ml.Jana Schebka. Nemineme ani hrob, který si navrhl sám Barvitius jako místo svého posledního odpočinku. Věnovat se budeme také tvorbě slavných architektů – prohlédneme si například funerální díla Jana Kotěry, Josefa Zítka, Jana Zeyera či Josefa Gočára. V rámci procházky budete mít také jedinečnou příležitost prozkoumat komplex hrobek čtyř rodů – Veselých, Eissner von und zu Eissenstein, Zelinkových a Schubert von Soldern. Kaplové hrobky, jejichž autorem je s největší pravděpodobností František Zelinka, pocházejí z 19. století a díky restaurátorské opravě jsou k vidění v celé své kráse, včetně interiérů.

Rádi byste architektonický zážitek z komentované procházky či prohlídky někomu věnovali?
Využijte naše dárkové poukazy!

Skupina návštěvníků na komentované procházce Olšanskými hřbitovy
foto: Jan Mízler

Praktické informace:

  • Místo setkání je v parčíku u kaple svatého Rocha (barokní stavba Jeana Baptisty Matheye na elipsovitém půdorysu) nedaleko spodní branky do Olšanských hřbitovů (od Olšanského náměstí a z Jičínské ulice). GPS souřadnice: 50.0823569N, 14.4598036E.
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Lektorkou komentované procházky je Alena Lehnerová.
  • Předpokládaná délka akce je cca 90 minut.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Na vybraných akcích pořizujeme fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Comments are closed here.