PROCHÁZKA

ZRUŠENO / Barvitius a perly Olšanských hřbitovů

so 7. 10. 2023, 14.00 hod.

Je nám to líto, ale kvůli zdravotní indispozici průvodkyně jsme museli akci zrušit. Pokud jste si již zakoupili vstupenky, budeme vás kontaktovat. Děkujeme za pochopení.

Vydejte se s námi na procházku Olšanskými hřbitovy, které patří mezi největší pohřebiště v Čechách. Naši pozornost zaměříme zejména na architekta Antonína Viktora Barvitia, který je autorem největší samostatné hrobky v Praze, určené pro rodinu stavebních podnikatelů Vojtěcha Lanny ml.Jana Schebka. Nemineme ani hrob, který si navrhl sám Barvitius jako místo svého posledního odpočinku. Věnovat se budeme také tvorbě slavných architektů – prohlédneme si například funerální díla Jana Kotěry, Josefa Zítka, Jana Zeyera či Josefa Gočára. V rámci procházky budete mít také jedinečnou příležitost prozkoumat komplex hrobek čtyř rodů – Veselých, Eissner von und zu Eissenstein, Zelinkových a Schubert von Soldern. Kaplové hrobky, jejichž autorem je s největší pravděpodobností František Zelinka, pocházejí z 19. století a díky restaurátorské opravě jsou k vidění v celé své kráse, včetně interiérů.

foto: Jan Mízler

Praktické informace:

  • Místo setkání je v parčíku u kaple svatého Rocha (barokní stavba Jeana Baptisty Matheye na elipsovitém půdorysu) nedaleko spodní branky do Olšanských hřbitovů (od Olšanského náměstí a z Jičínské ulice). GPS souřadnice: 50.0823569N, 14.4598036E.
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Lektorkou komentované procházky je Alena Lehnerová.
  • Předpokládaná délka akce je cca 90 minut.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Na vybraných akcích pořizujeme fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Comments are closed here.