FESTIVAL | PREZENTACE

Hřbitovy a funerální architektura

út 16. 5. 2023, 18.00 hod.

Hřbitovy a funerální architektura (nejenom) v Čechách v nedávné minulosti, současnosti a blízké budoucnosti

Smrt a pohřbívání jsou témata, kterým se naše společnost v posledních letech spíše vyhýbá. Pojďte s námi otevřít svou mysl a dozvíte se novinky ze světa funerální architektury od Filipa Ditricha, architekta pražských hřbitovů. Jeho prezentace představí architektonicky podnětné úpravy, rekonstrukce a nově realizované hřbitovní areály spolu s objekty, které ke hřbitovům neodmyslitelně patří – obřadní síně, kolumbária a hrobky. Řeč bude nejen o realizovaných projektech, ale i o architektonických soutěžích a připravovaných záměrech. Dojde i na představení Manuálu pražských hřbitovůzahraničních trendů.

Akce se uskuteční v komorním a útulném prostředí pohřebního Ateliéru, který byl v areálu starého evangelického hřbitova otevřen na konci loňského roku a do kterého bude možné nahlédnout i v rámci víkendu otevřených budov.

Akce se koná v rámci doprovodného programu festivalu Open House Praha, který se letos uskuteční v termínu 15.–21. května 2023.

foto: archiv Filipa Ditricha
Filip Ditrich, foto: Pavel Neuman

Praktické informace:

  • Místem setkání je pohřební Ateliér na Evangelickém hřbitově ve Strašnicích (Vinohradská 1505/161, Praha 10–Strašnice).
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Lektorem prezentace je Filip Ditrich, architekt pražských hřbitovů.
  • Předpokládaná délka akce je 2 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Na vybraných akcích pořizujeme fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Vyprodáno

Comments are closed here.