Představujeme nový cyklus procházek o šlechtických rodech a další tipy ze zářijového programu

6. 9. 2022

Užijte si babí léto v Praze s námi! Připravili jsme pro vás na září několik zbrusu nových komentovaných procházek.

Nový cyklus procházek

Od září se můžete těšit na nový cyklus procházek s Michalem Šedivým, který se věnuje architektonickým skvostům postaveným zástupci aristokratických elit i příběhům jednotlivých osobností. Začneme v neděli 18. září v 10.30 hodin a představíme vám jednu z nejstarších šlechtických rodin ve střední Evropě, rod Lichtenštejnů. Procházka začne klasicistního Lichtenštejnského paláce na Malostranském náměstí a povede po další významných stavbách.

foto: Tomáš Sysel
foto: Monika Kubertová

Pokračování brutalismu

Úspěšný cyklus procházek s Markétou Čejkovou po brutalistických stavbách pokračuje čtvrtou procházkou, která se uskuteční v pondělí 19. září od 16.00 hodin a bude věnovat rekonstrukcím dvou univerzitních budov v samotném centru města. Prohlédnete si interiéry Karolina řešené Jaroslavem Fragnerem, ve kterých je snad zabloudit, ale i obdivovat harmonii historických prvků s moderními zásahy. Pro ty, kteří námi nebyli na předchozích procházkách, nabízíme v září opakování I. a II.

Vaše oblíbené

V září jsme nasadili do programu i několik oblíbených procházek. Podíváme se rekonstrukce a invenční zásahy na Pražském Hradě, které měl na starosti Jože Plečnik jeho blízký spolupracovník a následovník Otto Rothmayer. Projdeme se po Malé Straně vyslechneme si příběhy zaniklých domů a legend zachycujících skutečné události, které tu odehrály. A také se vypravíme do Holešovic, kde se původní industriální budovy mění galerie, divadelní prostory, obchody či kavárny. Budeme mít jedinečnou možnost prozkoumat a trochu se i ztratit v prostorách galerie DOX.

foto: archiv DOX
foto: Tomáš Princ

Něco pro děti

Nově v našem programu najdete i prohlídky pro děti. Mohou s námi prozkoumat útro jednoho z největších stadionů na světě, dozvědět se více o jeho historii a zamyslet se n tím, jak by se mohlo toto místo v budoucnu proměnit. Při naší první zážitkové prohlídce Velkého strahovského stadionu byl přítomný i štáb ČT a vy se můžete podívat na krátkou reportáž zde. Prohlídky jsou vhodné pro děti od 6 do 12 let.

Comments are closed here.