Doprovodný program Open House Praha 2021 / PROJEKCE & DEBATA: Místa bez lidí

Čas akce: st 4. 8. 2021, 20.00 hod.

Byly postaveny a otevřeny s velkou pompou a vidinou zářné budoucnosti. Mnohdy ale netrvalo dlouho a jejich sláva opadla. Stavby, které měly zaujmout, být největší a nebo sloužit všemu lidu a třeba i ideologii. Zveme vás na debatu na téma opuštěných staveb, které měly velké ambice, ale svoji funkci nenaplnily.

Jako příklad si promítneme dokument o hlavním autobusovém nádraží v Tel Avivu Central Bus Station od Tomáše Elšíka (2018, ČR, 78 min.), nedávno největším nádraží světa, které už dnes neslouží plně svému záměru. V rámci debaty se pokusíme zodpovědět otázku, zda i dnes stavíme prázdná místa duchů. Přijďte s námi diskutovat v jedinečném prostoru Velkého strahovského stadionu a zažijte tak trochu jiné letní kino.

Debaty se zúčastní: architektka Anna Beata Háblová a radní pro oblast správy majetku a majetkových podílů hl. města Prahy Jan Chabr. Moderuje: Renáta Hajnová

foto: Tomáš Sysel

Praktické informace:

  • Vstup je zdarma bez nutnosti předchozí registrace.
  • Místem konání je částečně krytá západní tribuna Velkého strahovského stadionu, vstup je přes vrátnici u spojovacího mostu se stadionem Evžena Rošického, Zátopkova 100/2, Praha 6.
  • Spolupořadatelem akce je Institut dokumentárního filmu.
  • Film je promítán v angličtině s českými titulky.
  • Prosíme všechny účastníky, aby byli k ostatním návštěvníkům ohleduplní a při akci dodržovali aktuálně platná vládní nařízení proti šíření nemoci covid-19. Vstup na akci je možný pouze na základě potvrzení o bezinfekčnosti. Více informací najdete v sekci Bezpečnost.

Comments are closed here.