Bezpečnost

Chceme si společně užít festival ve zdraví a bez následků. Z důvodu přetrvávajícího rizika spojeného s nákazou covid-19 jsme pro vás proto shrnuli základní bezpečnostní pravidla, která se řídí mimořádnými ochrannými opatřeními Vlády ČR: https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/.

Mějme u sebe potvrzení o bezinfekčnosti

Povinností organizátora akce je dodržování vládních nařízení. Prohlídky v budovách budou organizovány v malých skupinách dle kapacit jednotlivých objektů. Každý účastník festivalu Open House Praha 2021 (včetně dětí od 6 let) je povinen mít u sebe před vstupem do budov nebo pro návštěvu doprovodných akcí jeden z následujících druhů dokladů:

  • potvrzení o bezinfekčnosti na základě jednoho ze všech druhů testů na koronavirus (PCR test v posledních 7 dnech, absolvování POC antigenního testu provedeném zdravotní službou v posledních 72 hodinách),
  • potvrzení o prodělání nemoci v posledních šesti měsících,
  • certifikát potvrzující uplynutí nejméně 14 dní od ukončeného očkování (2. dávka).

Od 1. srpna 2021 aktuálně platí, že pořadatel nemusí kontrolovat potvrzení o bezinfekčnosti při vstupu do 20 osob na prohlídku vnitřních prostor objektů, alternativně lze využít nejvýše 75 % kapacity objektů. Kontrolu tedy budeme provádět pouze v některých vybraných objektech v závislosti na typu objektu a velikosti skupinových prohlídek. Upozorňujeme zároveň, že kapacita prohlídek se může během festivalového víkendu operativně měnit na základě návštěvnosti jednotlivých objektů.

Náš tip! Doporučujeme si stáhnout do vašich mobilních zařízení aplikaci Tečka obsahující QR kód z vašeho certifikátu prokazující absolvování očkování proti covid-19. Do Tečky lze nahrát více certifikátů (např. členů rodiny).

Spolupracujme a buďme ohleduplní

Necítíte-li se zdraví, zejména máte-li rýmu, kašel, teplotu, nevolnost nebo bolest hlavy, neúčastněte se žádné z festivalových akcí. Spolupracujte prosím s našimi dobrovolníky.

Nosme respirátor při prohlídkách budov

Ve vnitřních prostorách je nutné mít nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek s filtrační účinností alespoň 94 % (třída FFP2 / KN 95). Ve venkovních prostorách platí tato podmínka v případě, že se akce účastní více než 30 osob a nebude dodržen doporučený rozestup 2 metry od ostatních osob (nejedná-li se o členy domácnosti). 

Udržujme rozestupy

Prosím dodržujte požadovaný rozestup 2 metry od ostatních účastníků (nejste-li členy jedné domácnosti). Tam, kde to není možné, mějte nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek. Viz výše.

Informujte nás o pozitivním testu

Pokud budete v následujících 10 dnech od návštěvy festivalu testováni na covid-19 s pozitivním výsledkem, ihned nás informujte na emailu: info@openhousepraha.cz.

Chcete se otestovat na covid-19?

Rezervujte si odběr u našeho partnera společnosti Anygence na anygence.com.

V Praze najdete hned tři odběrová místa s otevírací dobou: po–pá: 8.00–17.00 hodin; so–ne: 9.00–13.00 hodin.

Děkujeme vám za spolupráci!


Tento manuál vznikl ve spolupráci se společností anygence, která zajišťuje testování našich dobrovolníků i celého organizačního týmu:


Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.