Podpořte nás!

Staňte se členy nového klubu Milovníci architektury!

Je vás stále víc, co nám fandíte, což nás velmi těší! Proto jsme se rozhodli, že v letošním roce, kdy slavíme 5 let festivalu, zahájíme činnost klubu Milovníci architektury. Uvítáme všechny z vás, kteří se rozhodnete nám dlouhodobou podporou přispět na organizaci našich celoročních aktivit.

Každým rokem otevíráme v rámci festivalu víc a víc budov a hlavou nám víří množství nápadů, které chceme realizovat, ale nedostává se nám na ně v tuto chvíli finančních prostředků. Jedním z nápadů, který jsme mohli v loňském roce díky podpoře některých z vás uskutečnit, bylo otevření prvorepublikových domů k oslavám 100 let vzniku republiky. Také se nám podařilo rozjet pilotní projekt kroužku malých architektů při komunitní škole Ikigai nebo uspořádat prohlídky několika budov pro neslyšící a naše skvělé dobrovolníky.

Díky vašemu dlouhodobému příspěvku budeme moci:

  • Otevřít některou ze zajímavých staveb i v průběhu roku.
  • Zahájit od září 2019 veřejný kroužek malých architektů pro děti.
  • Nabídnout našim dobrovolníkům vzdělávací kurzy, workshopy a další programy.
  • Pracovat na rozvíjení našich aktivit, které zapojují lidi s hendikepem.
  • Začít připravovat další ročník festivalu Open House Praha 2020.

Využijte této jedinečné příležitosti! Jako poděkování budete od nás dostávat přednostně pozvánky na zajímavé akce, procházky s architekty a fotoworkshopy a další speciální nabídky. Těšíme se na všechny Milovníky architektury, se kterými se budeme pravidelně setkávat na našich akcích. Přihlášky do klubu přijímáme v průběhu celého roku.

Jak na to?
Využijte platební bránu na Darujme.cz a založte si jejím prostřednictvím trvalý příkaz v hodnotě minimálně 100 Kč měsíčně nebo pošlete jednorázový roční příspěvek 1200 Kč. Potvrzení o daru nebo darovací smlouvu vám rádi připravíme, prosím, kontaktujte Radanu Tichavskou (radana.tichavska@openhousepraha.cz).

Věděli jste, že…?
Právnické osoby si mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich hodnota činí alespoň 2 000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 5 % z již sníženého základu daně. Fyzické osoby si mohou od základu daně odečíst hodnotu darů, pokud jejich úhrnná hodnota v kalendářním roce přesáhne 2 % ze základu daně nebo činí alespoň 1 000 Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 10 % ze základu daně.

Jak nás ještě můžete podpořit?
Pokud nechcete využít naši členskou nabídku, budeme rádi za příspěvek v jakékoli výši! V průběhu festivalu nás navíc můžete podpořit zakoupením festivalového průvodce, trika nebo dalších materiálů. Veškeré budovy, které během festivalu zpřístupňujeme, jsou s volným vstupem. Přípravy a realizace festivalu provázejí nemalé finanční náklady. Festivalu věnuje svůj volný čas tým nadšenců a bez dárcovské podpory a našich dobrovolníků by tato akce nikdy nemohla vzniknout a rozvinout se do dnešní podoby, která konkuruje zahraničí. Jakákoliv vaše podpora, ať už finanční či partnerská, je pro nás signálem i motivací, že to má smysl. 

Děkujeme!


A proč festival podpořit? V čem je přínosný? Podívejte se na video.