Petra Kotěšovcová

Jaká je tvá profese?

Původní profesí jsem zlatnice-klenotnice. Toto nádherné řemeslo mě naučilo trpělivosti a citu pro detail. Vážím si staré práce mistrů klenotníků a miluji drahé kameny. Život mě však zavál do jiných sfér, pracovala jsem pro IBM a Vodafone, zabývala jsem se plánováním konferencí a eventů, prodávala jsem vína a na míru připravovala cesty po celém světě pro nadšené cestovatele. Současná, lehce zběsilá koronavirová doba mě donutila opustit krásy cestování i konferencí a v současné chvíli pracuji jako Restaurant Partnership Manager pro společnost Wolt.

Jak ses dostala k průvodcování?

Mám ráda cestování a historii. Díky svému působení v cestovní kanceláři se mi naskytla příležitost udělat si průvodcovský kurz. A tak jsem začala klientům ukazovat krásy ČR i celého světa.

Jaká pražská stavba/čtvrť či architektonický styl se ti líbí?

Miluji celou Prahu, protože během jedné procházky lze obdivovat všechny architektonické styly. Mými oblíbenými jsou gotika a kubismus.

Jak dlouho spolupracuješ s OHP a co tě na OHP baví?

V Open House Praha působím jako průvodkyně od léta roku 2021. Ráda provádím skupiny v angličtině, protože mě baví vysvětlovat české historické souvislosti tak, aby je pochopili i návštěvníci z cizích zemí.

Jaké jsou tvé zájmy?

Cestování :), hudba (opera, filmová hudba, dokonce i tvrdý rock), umění a sport – především pak běh, horské kolo a bojová umění (tchaj-ťi, shaolin, krav maga, BJJ).


Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.