Martina Dvořáková

foto: Tomáš Sysel
foto: Hana Krejbichová

Jaká je tvá profese? 

Už více než deset let se pohybuji v oblasti personalistiky, konkrétně dělám headhunterku. Hledám pro různé společnosti ty nejlepší manažery. Díky tomu, že pracuji na volné noze, mohu se realizovat i v činnostech organizace Open House Praha. 

Jak ses dostala k průvodcování

Chtěla jsem se věnovat něčemu, co mě bude bavit jinak, vystoupit z mé „personalistické bubliny“, ve které jsem trávila i většinu svého volného času. Hledala jsem zkrátka nový impulz a tak jsem i vzhledem k dalším mým zájmům prošla certifikovaným kurzem pro průvodce, což mě nadchlo. Ve volném čase jsem pak připravovala a realizovala prohlídky pro své známé.

Jaká pražská stavba/čtvrť či architektonický styl se ti líbí?

Miluju období renesance a baroka. Díky mnoha letům stráveným v kanceláři na Novém Městě se také ráda vracím právě do téhle části města a užívám si místního kouzla se spoustou zkratek a průchodů, co jsem tu za tu dobu objevila. 

Jak dlouho spolupracuješ s OHP a co tě na OHP baví? 

K Open House Praha jsem se jako dobrovolnice přidala během festivalu v roce 2018 a od té doby jsem součástí užšího organizačního týmu. Chci tvořit něco nového, přinášet lidem radost a nové zážitky, být v kontaktu s lidmi stejného nastavení a užívat si Prahu. Je tu přeci tolik míst, co se musí ještě objevit a nebo zpřístupnit veřejnosti, aby i ta mohla nahlédnout za zavřené „dveře“. 

Jaké jsou tvé zájmy? 

Teď s dvěma malými dětmi mi nezbývá moc volného času, ale když je, tak se snažím zpříjemnit volný čas jiným lidem tím, že organizuji komentované procházky a prohlídky právě pro Open House Praha – jednoduše řečeno, už se z toho stala srdcovka!


Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.