Kateřina Červená

foto: archiv Kateřiny Červené
foto: archiv Kateřiny Červené

Jaká je tvá profese?

Vystudovala jsem sociální antropologii, jsem fotografka a posledních pár let se věnuji sociálním sítím a online marketingu.

Jak ses dostala k práci pro OHP?

Zaujala mě nabídka pozice editorky sociálních sítí pro festival a protože jsem Open House Praha v minulosti několikrát navštívila, byla to pro mě jasná volba a přihlásila jsem se. 

Jak dlouho spolupracuješ s OHP a co tě na OHP baví?

S OHP spolupracuji od ledna 2023. Na festivalu mě baví dobrodružství, objevování nových míst a sdílená radost z architektury. Komunitní rozměr celé akce je pro mě taky velkým přínosem, dává mojí práci smysl.

Jaká pražská stavba/čtvrť či architektonický styl se ti líbí?

Bydlím v Bubenči, hodně se mi líbí právě tam. V propojení s Dejvicemi je to takové menší město, kde se opravdu dá žít podle principů 15minutového města. Já mám to štěstí, že Open House Praha sídlí 5 minut od mého bytu. Opravdu nemusím nikam složitě cestovat. Ale jinak mě Praha fascinuje jako celek. Mám ráda gotické chrámy i renesanční paláce, divoké baroko i zdobnou secesi. Krásu vidím i v moderní architektuře a díky festivalu jsem si dost oblíbila brutalismus. 

Jaké jsou tvoje zájmy?

Už od dětství fotím a pořád mě to dost to baví. Pracuju na svých projektech, ale fotím i na zakázku. Taky ráda sportuju a poslouchám podcasty.


Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.