Hedvika Čenková

Foto: Tomáš Sysel

Jaká je tvá profese?

Vystudovala jsem cestovní ruch a po mnoha letech jsem si udělala kurz pro průvodce Prahou a později i na provádění Pražským hradem a licenci pro provádění Židovským muzeem. Abych si doplnila vzdělání, odhodlala jsem se ke studiu dějin umění na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy. V současné době jsem sice v důchodu, ale stále provádím a pracuji v galerii Muzea hlavního města Prahy.

Jak ses dostala k průvodcování?

Provázení po Praze byl můj sen už od dob studia na gymnáziu. Provázela jsem české i zahraniční turisty po Praze i České republice. Zjistila jsem, že mě nejvíc těší provázení mimo historické centrum Prahy. Dokud budu mít koho provázet, budu to dělat, protože to mám opravdu hodně ráda. Spolupracuji s Prague City Tourism, dlouhá léta jsem spolupracovala a školila průvodce Pražské informační službě, provádím také pro Muzeum města Prahy a úzce spolupracuji s Městskou částí Praha 6 na různých projektech.

Jaká pražská stavba/čtvrť či architektonický styl se ti líbí?

Baví mě vždycky téma, na kterém zrovna pracuji. Nezáleží na tom, zda se jedná o baroko, funkcionalismus, sakrální architekturu nebo třeba sokolovny.

Jak dlouho spolupracuješ s OHP a co tě na OHP baví?

S OHP spolupracuji od roku 2018. Ráda poznávám nové lidi a při festivalu Open House Praha se vždycky sejde skvělá parta lidí.

Jaké jsou tvé zájmy?

Historie, umění, četba, kynologie, posezení v kavárně a toulky přírodou.


Čerstvé informace z první ruky

Informace o festivalu Open House Praha i dalších akcích, které pořádáme v průběhu celého roku, pohodlně rovnou do vaší e-mailové schránky.