PROCHÁZKA

Periferie meziválečné Prahy – Pankrác

ne 8. 12. 2024, 12.30 hod.

Kdysi dávno tu stávala ves Krušina, dnes malý barokní jezuitský kostelík zasvěcený sv. Pankráci. Jak se z nenápadné vsi stala dynamická a pulsující část Prahy? Vydejte se s námi na další poutavou komentovanou procházku po pražských čtvrtích od minulosti po současnost! Rozkvět Pankráce odstartovalo vybudování velké věznice na konci 19. století a ještě více jej ovlivnila prvorepubliková výstavba z počátku 20. století. Výklad Michala Šedivého vás provede především tímto obdobím a zavede vás až k výškovým budovám a projektům, které přetvořily tvář Pankrácké pláně i panorama hlavního města. Přijďte si poslechnout příběhy, které se zde odehrály, a podívat se, jak se staré prolíná s novým. Touto procházkou pokračujeme v cyklu poznávání urbanistického vývoje Prahy a jejích rozmanitých částí.

Rádi byste architektonický zážitek z komentované procházky či prohlídky někomu věnovali?
Využijte naše dárkové poukazy!

foto: Tomáš Sysel

Praktické informace:

  • Místo setkání je na nároží ulic Sinkulova a Na Pankráci – u kostela sv. Pankráce (Praha-Nusle).
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ potřeby uveden na vstupence.
  • Lektorem komentované vycházky je Michal Šedivý.
  • Předpokládaná délka procházky je přibližně 1,5 hodiny.
  • Akce bude ukončena na náměstí Hrdinů.
  • Trasa vede většinou po rovině, je nutno počítat s podchody.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Na vybraných akcích pořizujeme fotografické a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Váš průvodce

Michal Šedivý

S Michalem se můžete nejčastěji potkat při procházkách Malou Stranou, které se věnuje velmi podrobně, a také při procházkách postavených na příbězích židovských stavebníků v Bubenči. Je vystudovaný politolog a sociolog, umění a architektura jsou jeho velkou zálibou. Obdivuje například betonové věže emauzského kostela. S Open House Praha spolupracuje jako průvodce už od roku 2019.

Více o Michalovi zde.

Comments are closed here.