Vánoce s dárky od Open House Praha budou hravé a bez stresu

29. 11. 2022

Zpracovala: Monika Fülöpová

Lámete si hlavu nad tím, co letos nadělit svým nejbližším pod stromeček? Nebo třeba kolegům v práci, kteří jsou milovníky architektury? Chcete si užít letošní advent a Vánoce v klidu a pohodě? Máme pro vás tipy na vánoční dárky, které potěší nejen vaše blízké, ale i vás samotné, a navodí tak svátky plné pohody a hravého ducha.

Určitě to znáte – Vánoce se opět blíží a vy nevíte, kde vám hlava stojí. Na vašem seznamu úkolů je toho tolik, že nevíte, kde začít. Ve všem tom shonu se vytrácí i ta správná vánoční atmosféra, kterou jste si slíbili, že si letos rozhodně vytvoříte a dáte si na ní záležet, ať to stojí, co to stojí. Letos zkrátka nebudou Vánoce ve spěchu, ale dopřejete si klid a rodinnou pohodu už v adventním období – tak, jak si to pamatujete z dětství. Jenže ejhle, zase vám to nějak proklouzává mezi prsty, a do toho ani nevíte, kde sehnat letošní dárky.

Zní vám to povědomě? Pak jste na správném místě! S našimi dárky můžete vánočním svátkům vrátit hravost, pospolitost a zábavu, která v dnešním uspěchaném světě tomuto kouzelnému období mnohdy chybí.

Modré vánoční ozdoby Open House Praha z edice Jan Kotěra

Není například nad to, vytvořit něco vlastníma rukama – a nemusí to být nic složitého. Pamatujete, jak jste kdysi ve škole vytvářeli všemožné ozdoby z papíru? Ať už na stromeček, nebo na okna – stačila jen šablona, tužka a nůžky a pustili jste se do nadšeného tvoření. Stejnou radost si letos můžete dopřát třeba se svými dětmi (nebo sami) a probudit v sobě ono zapomenuté dětské nadšení. Vzpomínkou na dětská léta můžete obdarovat i své blízké, a to v podobě našich papírových vánočních ozdob.

Vybrat si můžete hned ze dvou druhů – v našem e-shopu naleznete ozdoby inspirované motivy z budov od architekta Jana Kotěry a také horkou novinku v podobě ozdob s motivy z budov navržených architektem Pavlem Janákem, které uvádíme při příležitosti letošního 140. výročí jeho narození. Obě varianty jsou dostupné ve dvou barvách, a to v červené a modré. Můžete tak vybírat podle toho, která barva bude nejlépe ladit s vaší výzdobou. Naše ozdoby, které jsou dílem grafičky Dity Krouželové, nejen krásně vyzdobí váš byt či vánoční stromeček (nebo ten vašich známých), ale vytvoří i krásnou vzpomínku na společně strávené chvíle při jejich skládání. A popravdě, takové okamžiky jsou na Vánocích nejcennější.

Červené vánoční ozdoby Open House Praha z edice Pavel Janák
Domalovánky Open House Praha

Podpořit hravého ducha ještě více a zároveň probudit ve svých blízkých kreativitu můžete také našimi domalovánkami. Zabavte se dokreslováním chybějících prvků vyobrazených budov, procvičte se v osové souměrnosti nebo upravte budovu zcela dle vlastní fantazie! Kdo ví, třeba se ve vás skrývá nový český architektonický génius! Pohrát si můžete například s návrhy hlavního nádraží Praha, hotelu International, Invalidovnou či parníkem Vltava. Pro ještě větší zábavu můžete darovat každému členu rodiny jedny domalovánky a vyhlásit soutěž o nejpovedenější návrh! Zábava zaručena a po stresu nebude ani památky – a to i v případě, že si vaši blízcí domalovánky uchovají na náročné dny v roce. Co je lepším dárkem než právě pohoda?

Pokud máte v rodině nebo svém kruhu přátel děti, pak je určitě potěší pexeso s obrázky pražských budov, které byly v minulých letech v rámci festivalu Open House Praha zpřístupněny veřejnosti. Nejenže se s pexesem zabaví, ale zároveň se budou učit poznávat naše hlavní město a jeho architektonické skvosty. To opět platí i pro dospělé, kteří si u této zábavné hry mohou odpočinout. Obzvláště pak, pokud se jedná o nadšence do architektury. V takovém případě máte úspěch s naším dárkem zaručen!

Tak hurá do toho! Koneckonců, není nic lepšího než na chvíli odložit telefon a propadnout ryzí zábavě a neškodné soutěživosti.

Pexeso Open House Praha

Comments are closed here.