PROCHÁZKA

Praha šlechtická III: Šternberkové na Malé Straně

ne 7. 1. 2024, 15.00 hod.

V rámci nejnovějšího dílu procházkového cyklu Praha šlechtická se vydáme po stopách Šternberků, jednoho z našich nejstarších žijících šlechtických rodů. Šternberkové byli od 18. století zapsáni jakožto velcí patrioti, kteří mnohdy stáli v opozici vůči císařskému centralismu. Věděli jste, že se zasloužili o vznik Národní galerie a že za svou věrnost vlasti zaplatili ve 20. století vysokou cenu? V souvislosti s pražskou stopou Šternberků se kromě paláců na Malé Straně a Hradčanech zmiňuje často již jen trojský zámek. V Praze ale najdeme i další staré domy, které se pojí s historií tohoto rodu. Zastavíme se například i v Meditační zahradě AMU a u Dietrichsteinského nebo Velkopřevorského paláce. Povíme si také něco o současných představitelích rodu a zmíníme i sídla spojená se Šternberky nacházející se mimo Prahu.

Rádi byste architektonický zážitek z komentované procházky či prohlídky někomu věnovali?
Využijte naše dárkové poukazy!

foto: Matěj Baťha / CC BY-SA 3.0 DEED

Praktické informace:

  • Místo setkání je před Hudební a taneční fakultou AMU (před Lichtenštejnským palácem na adrese Malostranské náměstí 258/13).
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Lektorem komentované vycházky je Michal Šedivý.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Na vybraných akcích pořizujeme fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Váš průvodce

Michal Šedivý

S Michalem se můžete nejčastěji potkat při procházkách Malou Stranou, které se věnuje velmi podrobně, a také při procházkách postavených na příbězích židovských stavebníků v Bubenči. Je vystudovaný politolog a sociolog, umění a architektura jsou jeho velkou zálibou. Obdivuje například betonové věže emauzského kostela. S Open House Praha spolupracuje jako průvodce už od roku 2019.

Více o Michalovi zde.

Comments are closed here.