DEBATA

Umění bez cenovky: Dobrovolníci v srdci kultury

st 6. 12. 2023, 18.00 hod.

Co motivuje lidi k tomu, aby se stali dobrovolníky, a jaké má dobrovolnictví přínosy pro jejich život? Jak se dobrovolnická práce v oblasti kultury liší od dobrovolnictví v charitativním sektoru? Jak kulturní organizace získávají dobrovolníky a udržují jejich zájem a nadšení? Jak pěstovat dobrovolnictví už na školách? Lze se inspirovat různými modely a zkušenostmi ze zahraničí? To jsou jen některé z otázek, které zazní v panelové debatě věnující se roli dobrovolníků v kulturním a uměleckém prostředí. Cílem debaty je hlouběji pochopit, jak funguje dobrovolnictví v kultuře a poukázat na jeho význam pro demokratickou společnost. Debata se uskuteční u příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků.

foto: Ivan Beneš
Dobrovolnice podává informace návštěvnici festivalu Open House Praha na strešní terase budovy Quadrio
foto: Dušan Vondra

Panelisté:

  • Klára Veselá – ředitelka festivalu Open House Praha
  • Ondřej Kamenický – ředitel festivalu Jeden svět
  • Eliška Hůlová – produkční festivalu Povaleč, letního festivalu ve Valči na Karlovarsku
  • Nataša Diatková – vrchní rada na Odboru prevence kriminality v Oddělení preventivních činností a dobrovolnictví na Ministerstvu vnitra ČR

Debatu moderuje Lenka Svobodová.

Klára Veselá

Ondřej Kamenický

Eliška Hůlová

Nataša Diatková

Praktické informace:

  • Místo konání je v Tvůrčím domě Elišky Peškové, adresa Elišky Peškové 333/7, Praha 5; web www.tvurcidum.cz.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Z kapacitních důvodů je ideální se na akci zaregistrovat předem, účastníkům pak budou garantována vyhrazená místa a vybrané prostředky napomohou k realizaci dalších aktivit Open House Praha, z. ú. Na akci je ovšem možné dorazit i bez registrace, ale v takovém případě není možné garantovat místa k sezení.
  • Na akci pořizujeme fotografie a/nebo videozáznamy za účelem dokumentování a propagace. Více informací zde. Pokud si nepřejete, aby byla Vaše tvář v obraze, sedněte si pak prosím za kameru.

Comments are closed here.