PROCHÁZKA S PROHLÍDKOU

O brutalismu a tak X.

st 6. 12. 2023, 16.30 hod.

Desáté pokračování cyklu vycházek za architekturou 2. poloviny 20. století nás vrátí do míst, která již důvěrně známe z první výpravy za brutalismem. V bezprostřední blízkosti Nuselského mostu se setkáme s historičkou umění Markétou Čejkovou, která nás nejprve seznámí s původními návrhy řešení pankráckého ostrohu v návaznosti na stanici metra. Poté se vydáme na sestup do parku na dně Nuselského údolí, kde stojí sportovní hala Folimanka. Architekt Jiří Siegel, kterému byl sport bytostně blízký, navrhl tmavou, elegantní budovu s výrazně barevným interiérem, zajímavě pojatými schodišti ve vstupní hale i podhled hlavního sportovního prostoru. Ve velmi dobře zachovaném interiéru na nás čeká i několik překvapení. Potkáme v botičském potoku velryby? Přijďte se přesvědčit!

Rádi byste architektonický zážitek z komentované procházky či prohlídky někomu věnovali?
Využijte naše dárkové poukazy!

Sportovní hala Folimanka pod Nuselským mostem v Praze
foto: Jiří Matějíček / CC BY-SA 3.0 DEED

Praktické informace:

  • Místo setkání je před budovou bývalých Vojenských staveb na adrese Boženy Němcové 5, Praha 2–Nové Město.
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Lektorkou komentované vycházky je Markéta Čejková.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Na vybraných akcích pořizujeme fotografické nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Vyprodáno

Vaše průvodkyně

Markéta Čejková

Markéta vystudovala strojní fakultu ČVUT v Praze. Po patnácti letech práce auditorky nakonec propadla naplno své zálibě pro umění. Je doktorandkou oboru dějiny umění a současně pracuje jako lektorka pro různé organizace. Jako dobrovolnice a průvodkyně je s Open House Praha od roku 2019. Markéta neskrývá obdiv pro architekturu 20. století a potkat ji můžete například při procházce po Pražském hradě, hradčanských palácích, Veletržním paláci nebo brutalistické architektuře.

Více o Markétě zde.

Comments are closed here.