PROCHÁZKA

NÁHRADNÍ TERMÍN / Osada Baba a jak to bylo dál?

ne 29. 10. 2023, 16.30 hod.

Procházka byla z důvodu náhlého onemocnění průvodkyně přeložena z původního termínu 16. 10. od 16.30 na neděli 29. 10. od 16.30 hodin. Pokud jste si zakoupili vstupenky na původní termín, přijdou vám potřebné informace e-mailem.

Prvorepublikové osadě Baba, unikátnímu experimentálnímu sídlišti, se věnujeme s historičkou umění Markétou Čejkovou v oblíbené procházce Osada Baba – model nového bydlení. Záměrně se však vyhýbáme otázkám na stavby, které se nacházejí v bezprostředním okolí. Nyní vás zveme, abyste s námi vyrazili prozkoumat pozdější architekturu, která vlastní osadu obklopuje. Budeme se pohybovat v období od konce 30. let 20. století až do současnosti. Věnovat se budeme vybraným realizacím, které sice postrádají jednotící koncept Pavla Janáka, ale mnoho z nich se představí jako promyšlené a zajímavé stavby. Zaujmou vás nejen svou architekturou, ale i osudy svých autorů, stavebníků či uživatelů.

foto: Jirka DI / CC BY-SA 4.0

Praktické informace:

  • Sraz je na rohu ulic Jarní a Na Babě (Praha 6–Dejvice).
  • Lektorkou komentované vycházky je Markéta Čejková.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Na vybraných akcích pořizujeme fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Vaše průvodkyně

Markéta Čejková

Markéta vystudovala strojní fakultu ČVUT v Praze. Po patnácti letech práce auditorky nakonec propadla naplno své zálibě pro umění. Je doktorandkou oboru dějiny umění a současně pracuje jako lektorka pro různé organizace. Jako dobrovolnice a průvodkyně je s Open House Praha od roku 2019. Markéta neskrývá obdiv pro architekturu 20. století a potkat ji můžete například při procházce po Pražském hradě, hradčanských palácích, Veletržním paláci nebo brutalistické architektuře.

Více o Markétě zde.

Comments are closed here.