PROHLÍDKA

Kohinorka – nejen továrna na knoflíky

po 23. 10. 2023, 16.30 hod.

Vršovický Baťa Jindřich Waldes dosáhl fenomenálního mezinárodního úspěchu s výrobou patentek a drobného kovového sortimentu a postupně vybudoval rozsáhlý areál továrny s moderním technickým vybavením a vymoženostmi ulehčujícími práci jeho dělníků. Historička umění Markéta Čejková vás provede už téměř opuštěnými interiéry výrobního závodu na kovové zboží a mechanická spínadla Waldes a spol., později KOH-I-NOOR, a bude vyprávět příběh, který nás zavede i na transatlantický parník a do ateliéru Františka Kupky. Tovární areál čeká v nejbližší budoucnosti rozsáhlá proměna v rezidenční, administrativní i komerční prostory, a i tento projekt, který přivede do bývalého továrního areálu život a propojí jej s jeho bezprostředním okolím, si představíme.

foto: archiv OHP

Praktické informace:

  • Místo setkání je u vstupu do areálu na rohu Vršovické a Moskevské ulice, vstup z Vršovické (Praha 10-Vršovice).
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Lektorkou komentované vycházky je Markéta Čejková.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Na vybraných akcích pořizujeme fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Vyprodáno

Vaše průvodkyně

Markéta Čejková

Markéta vystudovala strojní fakultu ČVUT v Praze. Po patnácti letech práce auditorky nakonec propadla naplno své zálibě pro umění. Je doktorandkou oboru dějiny umění a současně pracuje jako lektorka pro různé organizace. Jako dobrovolnice a průvodkyně je s Open House Praha od roku 2019. Markéta neskrývá obdiv pro architekturu 20. století a potkat ji můžete například při procházce po Pražském hradě, hradčanských palácích, Veletržním paláci nebo brutalistické architektuře.

Více o Markétě zde.

Comments are closed here.