PROHLÍDKA

Elektrické podniky

po 13. 11. 2023, 16.30 hod.

Cílem další komentované procházky spojené s prohlídkou interiéru bude velkoryse zrekonstruovaná budova bývalých Elektrických podniků. Historička umění Markéta Čejková vás provede rozlehlou funkcionalistickou budovou, seznámí s její historií i novodobou proměnou. Velkorysé interiéry prosvětlené přirozeným světlem, terasy a ochozy nabízející neobvyklé výhledy a nebe, které nikdy nezakryjí mraky. V okolí budovy Elektrických podniků vám představíme také koncept moderních elektrických domů, které jsou i dnes oblíbeným místem k bydlení, a to nejen pro milovníky architektury.

foto: archiv OHP

Praktické informace:

  • Místo setkání je před hlavním vchodem do Elektrických podniků, adresa Bubenská 1, Praha 7–Holešovice.
  • Lektorkou komentované vycházky je Markéta Čejková.
  • Předpokládaná délka akce je 1,5 až 2 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Na vybraných akcích pořizujeme fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Vyprodáno

Vaše průvodkyně

Markéta Čejková

Markéta vystudovala strojní fakultu ČVUT v Praze. Po patnácti letech práce auditorky nakonec propadla naplno své zálibě pro umění. Je doktorandkou oboru dějiny umění a současně pracuje jako lektorka pro různé organizace. Jako dobrovolnice a průvodkyně je s Open House Praha od roku 2019. Markéta neskrývá obdiv pro architekturu 20. století a potkat ji můžete například při procházce po Pražském hradě, hradčanských palácích, Veletržním paláci nebo brutalistické architektuře.

Více o Markétě zde.

Comments are closed here.