PROCHÁZKA

Americká love story

ne 26. 11. 2023, 13.00 hod.

Praha byla ve své minulosti dějištěm napínavých a mnohdy až neuvěřitelných příběhů spojených se jmény Američanů, kteří měli k hlavnímu městu silné pouto. Komentovaná procházka jedné z nejstarších částí Prahy se bude věnovat jak místům, kde se protnul americký a český svět, tak milostným vztahům, které ovlivnily osudy významných osobností turbulentního 20. století.

Připomeneme si především ženy, jako byla spisovatelka Marcia Davenportová, politička Madeleine Albrightová, sběratelka umění Meda Mládková, manželka prvního československého prezidenta Charlotta Garrigue Masaryková nebo herečka a velvyslankyně Shirley Temple-Blacková. Přiblížíme i pověstný milionářský pár Sternových – Alfréda a jeho ženy Marthy, rozené Doddové, kteří strávili svá poslední léta v Praze poté, co byli obviněni ze sovětské špionáže a museli uprchnout z USA. Přijďte objevit poutavé americké love story, ve kterých Praha hraje hlavní roli.

Rádi byste architektonický zážitek z komentované procházky či prohlídky někomu věnovali?
Využijte naše dárkové poukazy!

foto: Tomáš Sysel

Praktické informace:

  • Místo srazu je u sochy E. Beneše na horní terase Loretánského náměstí při okraji parkoviště Ministerstva zahraničí (před Černínským palácem, který je na adrese Loretánské nám. 5, 118 00 Praha 1–Hradčany); na dláždění připomínajícím zbořenou kapli svatého Matouše.
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Lektorem komentované vycházky je Michal Šedivý.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Na vybraných akcích pořizujeme fotografické nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Váš průvodce

Michal Šedivý

S Michalem se můžete nejčastěji potkat při procházkách Malou Stranou, které se věnuje velmi podrobně, a také při procházkách postavených na příbězích židovských stavebníků v Bubenči. Je vystudovaný politolog a sociolog, umění a architektura jsou jeho velkou zálibou. Obdivuje například betonové věže emauzského kostela. S Open House Praha spolupracuje jako průvodce už od roku 2019.

Více o Michalovi zde.

Comments are closed here.