PROHLÍDKA PRO DĚTI

Velký strahovský stadion pohledem dětí

so 26. 8. 2023, 14.30 hod.

Prohlídka jednoho z největších stadionů světa odkryje nejen poutavý příběh jeho vzniku, ale nabídne dětem možnost se interaktivní formou dozvědět více o architektuře tohoto kolosu, který hostil v minulosti všesokolské slety, spartakiády, koncerty či vojenské přehlídky. Děti se budou moci podívat do prezidentského salonku, prozkoumat tribuny a zamyslet se nad současnou funkcí rozsáhlých prostor.

Procházka je určena pro děti od 6 do 12 let, které ji zvládnou absolvovat samy bez doprovodu rodičů. Vstupenku zakupte pouze pro dítě/děti. Listy pro malé architekty jsou zahrnuty v ceně vstupenky.
foto: Tomáš Princ

Praktické informace:

  • Místo setkání je před vrátnicí Velkého strahovského stadionu, která se nachází u spojovacího mostu se stadionem Evžena Rošického, Zátopkova 100/2, Praha 6. Vjezd autem na parkoviště před vrátnicí (a pod mostem) je možný, parkování není zpoplatněno. Telefonický kontakt na průvodce bude pro případ „nouze” uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 60 minut.
  • Lektorem komentované prohlídky stadionu bude David Valeš.
  • Upozorňujeme, že ve vybraných prostorách je třeba se chovat s ohledem na stav objektu velmi obezřetněnásledovat pokynů průvodce. Vstup na stadion je na vlastní nebezpečí. Doporučujeme vhodnou, nejlépe turistickou obuv, kvůli nepravidelnému povrchu (podpatky jsou zcela nevhodné).
  • Platí přísný zákaz vstupu se zvířaty.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Na (vybraných) akcích pořizujeme fotografické nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Váš průvodce

David Valeš

Davidovou největší zálibou je sport, ale architektura mu není cizí – jeho oblíbeným stylem je kubismus, má rád městské parky a vilové čtvrti. S Open House Praha začal spolupracovat přibližně v roce 2019, kdy se zapojil do festivalu jako dobrovolník v rámci dětských prohlídek otevřených budov. Po čase začal děti provázet také na celoročních akcích – potkat se s ním můžete na dětské prohlídce Velkého strahovského stadionu.

Více o Davidovi zde.

Comments are closed here.