PROCHÁZKA

Do romantického parku Na Cibulce

po 14. 8. 2023, 18.00 hod.

Na této vycházce se projdeme krásným lesoparkem v Košířích, který patřil k usedlosti Cibulka a na svých toulkách si jej oblíbili například Karel Hynek Mácha i Jakub Arbes. Seznámíme se s historií a osudem usedlosti, jež se pomalu probouzí z dlouhých let chátrání k novému životu. Dozvíte se více o neobyčejné osobě jejího zakladatele, osvíceného knížete-biskupa Leopolda Linharta Thun-Hohensteina, a o pověstech, které stavebníka i samotnou usedlost opřádají. Cestou se pokocháme výhledem z nejstarší pražské rozhledny do korun staletých dubů a povíme si, kde stávaly mechanické sochy poustevníka a rytíře ve zbroji, jaké mytologické postavy zdobí park v současnosti a kam zmizel tajemný kamenný zahradník. Tentokrát budeme mít také jedinečnou možnost vstoupit do areálu usedlosti Cibulka a prohlédnout si (pouze zvenku), jak pokračují stavební práce, které by tuto památku měly proměnit na moderní centrum paliativní péče.

foto: Tomáš Sysel

Praktické informace:

  • Místo setkání je na tramvajové zastávce Poštovka (směrem k Motolu a na Sídliště Řepy, linka 9 nebo 10).
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Lektorkou komentované procházky je Dagmar Winklerová.
  • Předpokládaná délka akce je cca 2 hodiny. Trasa není fyzicky náročná, ovšem je doporučena obuv vhodná do přírodního terénu.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Na vybraných akcích pořizujeme fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Vaše průvodkyně

Dagmar Winklerová

Dáša vystudovala archeologii a pracuje jako kurátorka digitální knihovny. Silný vztah ke knihám a k paměti předků uplatňuje při procházkách, které propojují město a literaturu. Miluje každodenní toulky ve staroměstských uličkách a potkat ji můžete při výpravách do tajuplných Stínadel. S Open House Praha spolupracuje od roku 2021 jako průvodkyně celoročních akcí.

Více o Dáše zde.

Comments are closed here.