PROHLÍDKA V ANGLIČTINĚ

Velký strahovský stadion – v anglickém jazyce

ne 4. 6. 2023, 14.00 hod.

Podívejte se s námi do útrob jednoho z největších sportovních stadionů světa! Komentovaná prohlídka Velkého strahovského stadionu vás zavede do prezidentského salonku, na západní tribunu nebo na ochozy. Dozvíte se více o historii tohoto kolosu, který hostil v minulosti všesokolské slety, spartakiády, koncerty či vojenské přehlídky a jehož původní část je dnes pod památkovou ochranou. V závěru prohlídky je připraveno ještě jedno překvapení. Odvážlivci mohou vystoupat 130 schodů do tzv. „skleníku”, místa, kde stávala dříve vstupní brána a kde se otevírají úžasné výhledy na celý stadion.

foto: Tomáš Sysel

Praktické informace:

  • Místo setkání je před vrátnicí Velkého strahovského stadionu, která se nachází u spojovacího mostu se stadionem Evžena Rošického. Vjezd autem na parkoviště před vrátnicí (a pod mostem) je možný, parkování není zpoplatněno.
  • Telefonický kontakt na průvodce bude pro případ „nouze” uveden na vstupence.
  • Lektorkou komentované prohlídky je Petra Kotěšovcová.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Ve vybraných prostorách je třeba se chovat s ohledem na stav objektu obezřetně a následovat pokynů průvodce. Vstup na stadion je na vlastní nebezpečí. Doporučujeme vhodnou, nejlépe turistickou obuv, kvůli nepravidelnému povrchu (podpatky jsou zcela nevhodné).
  • Platí přísný zákaz vstupu se zvířaty.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Na vybraných akcích organizátor pořizujeme fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Vyprodáno

Vaše průvodkyně

Petra Kotěšovcová

S Petrou se můžete nejčastěji potkat při prohlídce Velkého strahovského stadionu, kde dokáže zábavnou formou přiblížit historii tohoto unikátního místa. Je velkou milovnicí cestování, dříve pracovala v cestovní kanceláři a to ji inspirovalo k tomu udělat si průvodcovský kurz. Díky svému bohatému „nomádskému“  životu nasbírala mnoho zkušeností i osobních příběhů. Žila například dva roky v Číně, kde studovala tradiční čínskou medicínu a bojová umění.

Více o Petře zde.

Comments are closed here.