PROCHÁZKA S PROHLÍDKOU

Kubistickou Prahou do domu Diamant

po 29. 5. 2023, 16.30 hod.

Kubistické stavby v širším centru Prahy patří ke zcela originálním projevům českého umění. Historička umění Markéta Čejková vám přiblíží tři základní období kubistického architektonického stylu a představí budovy postavené pro různé majitele a k různému využití. Obchodní, bankovní i víceúčelový dům, obytné domy v celé škále od rodinného až k činžovnímu, neopomene ani ikonickou lampu veřejného osvětlení. Nechte se okouzlit ostře řezanými fasádami i odkazy na lidovou architekturu a seznamte se i s teorií, která architektonický kubismus v Čechách doprovázela. Procházka vyvrcholí prohlídkou interiéru domu Diamant a nahlédneme i do bytu, který navrhl architekt Jaroslav Fragner.

foto: Tomáš Sysel

Praktické informace:

  • Sraz je před Legiobankou (Na Poříčí 1046/24, Praha 1-Nové Město).
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ “nouze” uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 2 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Lektorkou komentované procházky je Markéta Čejková.
  • Na vybraných akcích organizátor pořizuje fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Vyprodáno

Vaše průvodkyně

Markéta Čejková

Markéta vystudovala strojní fakultu ČVUT v Praze. Po patnácti letech práce auditorky nakonec propadla naplno své zálibě pro umění. Je doktorandkou oboru dějiny umění a současně pracuje jako lektorka pro různé organizace. Jako dobrovolnice a průvodkyně je s Open House Praha od roku 2019. Markéta neskrývá obdiv pro architekturu 20. století a potkat ji můžete například při procházce po Pražském hradě, hradčanských palácích, Veletržním paláci nebo brutalistické architektuře.

Více o Markétě zde.

Comments are closed here.