DEBATA

Otevřeně o Praze: Žižkovské městské proměny

st 26. 4. 2023, 18.00 hod.

Ve spolupráci s Krenovkou vás zveme na další debatu z cyklu Otevřeně o Praze, která se tentokrát zaměří na městské žižkovské proměny. Praha 3 je od svého vzniku na konci 19. století především rezidenční oblastí. V době normalizace byla její nejstarší část zasažena plány tehdejších urbanistů na kompletní přestavbu čtvrti do podoby panelákového sídliště. Z tohoto záměru se realizovala naštěstí jen malá část. Léta socialismu po sobě zanechala monument Žižkovského vysílače, který se stal pohledovou dominantou celé Prahy. Jinou dominantou je vrch Vítkov, pod nímž vede živá pěšina otevřená pro kola a inlinisty. Žižkovská přítomnost i minulost je ale mnohem pestřejší. Jak se Žižkov v současnosti rozvíjí? Najdeme tu projekty, které by mohly být inspirací pro ostatní části Prahy? To jsou jen některé z otázek, které zazní v panelové debatě o žižkovských městských proměnách v prostorách Čítárny Unijazz.

foto: archiv OHP
foto: archiv OHP

Panelisté:

  • Eva Hájková – vedoucí oddělení kultury a památkové péče úřadu MČ Praha 3 (projekty seznamující obyvatele čtvrti s její historií),
  • Yvona Kreuzmannová – zakladatelka a ředitelka Tance Praha, z. ú.,
  • Tomáš Slavíček – ředitel SUDOP Real (projektanti Nového Spojení a jedni z iniciátorů přestavby na cyklostezku),
  • Tomáš Kašpar – představitel soukromého investora, jehož aktivity významně ovlivňují celou čtvrť (dům Radost).

Debatu bude moderovat náš lektor celoročních akcí Michal Šedivý.

Praktické informace:

  • Místo konání je Čítárna Unijazz, adresa Husitská 42/22, Praha 3-Žižkov.
  • Akce je součástí cyklu debat na témata týkající se rozvoje Prahy.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Z kapacitních důvodů doporučujeme se na akci zaregistrovat předem, účastníkům pak budou garantována vyhrazená místa a vybrané prostředky napomohou k realizaci našich dalších aktivit. Na akci je ovšem možné dorazit i bez registrace, ale v takovém případě není možné garantovat místa k sezení.
  • Na akci pořizujeme fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde. Tomu, kdo si nepřeje, aby byla jeho tvář v obraze, doporučujeme si sednout za kameru.

Comments are closed here.