DEBATA

Otevřeně o Praze: Nákladové nádraží Žižkov – nová pražská čtvrť?

st 29. 3. 2023, 18.00 hod.

Ve spolupráci s Krenovkou vás zveme na další debatu z cyklu Otevřeně o Praze, která se tentokrát zaměří na budoucnost jednoho z největších pražských brownfieldů. Nákladové nádraží Žižkov patří nejen mezi významné pražské industriální památky, ale také lokality se značným rozvojovým potenciálem. Již několik let se diskutuje využití tohoto rozsáhlého a dlouhodobě nevyužívaného území na novou městskou čtvrť pro 23 tisíc obyvatel. Jaká by měla být její podoba a kdo se na ní bude podílet? Jaká bude dopravní obslužnost i kvalita veřejných služeb? Pomůže projekt vyřešit akutní problém s nedostatkem dostupného bydlení v hlavním městě?

To jsou jen některé z otázek, které zazní v panelové debatě o plánech na proměnu žižkovského nádraží v prostorách Čítárny Unijazz.

foto: Hana Krejbichová
foto: Vladimír Lacena

Panelisté:

Anna Vinklárková, urbanistka odpovědná za petici Žižkov lidem a členka spolku ARNIKA,
Benjamin Fragner, historik architektury a industriální archeolog z Výzkumného centra průmyslového dědictví FA ČVUT v Praze,
Pavel Dobeš, zástupce a místostarosta Prahy 3 s kompetencí za územní rozvoj (včetně Nákladového nádraží Žižkov),
David Musil, ředitel Penta Real Estates.

Debatu bude moderovat náš lektor celoročních akcí Michal Šedivý.

Praktické informace:

  • Místo konání je Čítárna Unijazz, adresa Husitská 42/22, Praha 3-Žižkov.
  • Akce je součástí cyklu debat na témata týkající se rozvoje Prahy.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Z kapacitních důvodů je ideální se na akci zaregistrovat předem, účastníkům pak budou garantována vyhrazená místa a vybrané prostředky napomohou k realizaci našich dalších aktivit. Na akci je ovšem možné dorazit i bez registrace, ale v takovém případě není možné garantovat místa k sezení.
  • Na akci pořizujeme fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde. Tomu, kdo si nepřeje, aby byla jeho tvář v obraze, doporučujeme si sednout za kameru.

Comments are closed here.