PROCHÁZKA

Horním Novým Městem ve stopách Sedmikostelí

so 18. 2. 2023, 14.00 hod.

Učarovala vám tajuplná tvář staré Prahy, kterou tak barvitým způsobem nastínil svým čtenářům spisovatel Miloš Urban ve svém gotickém románu Sedmikostelí? Se zapálenou milovnicí literatury a průvodkyní Dagmar Winklerovou se můžete vydat na procházku místy, která svým geniem loci inspirovala mystický příběh o tajném bratrstvu a jeho svérázném poslání. Projdeme se uličkami např. okolo Kateřinek, někdejšího Ústavu pro choromyslné nebo třeba kolem kliniky u Apolináře. Zastavíme se u kostelů, které nebyly jen románovými kulisami, ale hrály v něm hlavní roli. Pokusíme se společně rozplést hranice mezi literární fabulací a skutečností. V závěru procházky vystoupáme vzhůru ke Karlovu a pokocháme se nádherným výhledem na Prahu z barokního bastionu hradeb Nového Města, oděného v moderní architektonický háv.

foto: Tomáš Sysel

Praktické informace:

  • Místo setkání je před kostelem svatého Štěpána (ve Štěpánské ulici na Novém Městě). Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Lektorkou komentované vycházky je Dagmar Winklerová.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Na vybraných akcích pořizujeme fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Vaše průvodkyně

Dagmar Winklerová

Dáša vystudovala archeologii a pracuje jako kurátorka digitální knihovny. Silný vztah ke knihám a k paměti předků uplatňuje při procházkách, které propojují město a literaturu. Miluje každodenní toulky ve staroměstských uličkách a potkat ji můžete při výpravách do tajuplných Stínadel. S Open House Praha spolupracuje od roku 2021 jako průvodkyně celoročních akcí.

Více o Dáše zde.

Comments are closed here.