Další díl cyklu o brutalistické architektuře, jejích východiscích i vrcholech vás opět zavede k osobnosti architekta Karla Pragera. Již po několikáté představí historička umění Markéta Čejková rozsáhlý projekt, který nebyl zcela naplněn. Stejně jako nemocniční areál vedle Zemské porodnice v Apolinářské ulici nebo univerzitní areál na Pelc-Tyrolce v Holešovičkách, nebyl ani původně projektovaný komplex pro Sdružení projektových architektů nedaleko Emauz dokončen v původně plánovaném rozsahu. Co ukrývají skleněné kostky vznášející se v zeleni bývalé klášterní zahrady? A kde najdeme nenápadná umělecká díla umístěná v exteriéru? Dozvíte se na komentované prohlídce, na jejímž konci čeká nečekané překvapení.
Rádi byste architektonický zážitek z komentované procházky či prohlídky někomu věnovali?
Využijte naše dárkové poukazy!
Praktické informace:
- Místo srazu je před vstupem do CAMP (Vyšehradská 2075/51, Praha 2-Nové Město). Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
- Předpokládaná délka procházky je cca 1,5 hodiny.
- Lektorkou prohlídky je Markéta Čejková.
- Kapacita je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
- Na vybraných akcích pořizujeme fotografické nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.
Vyprodáno
Vaše průvodkyně
Markéta Čejková
Markéta vystudovala strojní fakultu ČVUT v Praze. Po patnácti letech práce auditorky nakonec propadla naplno své zálibě pro umění. Je doktorandkou oboru dějiny umění a současně pracuje jako lektorka pro různé organizace. Jako dobrovolnice a průvodkyně je s Open House Praha od roku 2019. Markéta neskrývá obdiv pro architekturu 20. století a potkat ji můžete například při procházce po Pražském hradě, hradčanských palácích, Veletržním paláci nebo brutalistické architektuře.
Více o Markétě zde.
Comments are closed here.