PROHLÍDKA

Další skvosty sakrální architektury

st 11. 1. 2023, 16.30 hod.

Nejnovějším skvostem cyklu vycházek za sakrální architekturou je kostel Krista Spasitele s komunitním centrem na Barrandově. Dvojice architektů Jakub ŽiškaPavel Šmelhaus ve spolupráci s farností vytvořili ucelené umělecké dílo, které nás svou jednoduchostí a prostou monumentalitou přivádí ke zklidnění ve shonu dní. Jako vždy nás historička umění Markéta Čejková seznámí s okolnostmi vzniku kostela a bude se věnovat i výzdobě sakrálního prostoru, na níž se podílel i neúnavný sochař a experimentátor Stanislav Kolíbal. Připomeneme si i další výtvarné počiny jeho současníků, kteří přispěli ke kráse a originalitě sakrálních staveb v jiných částech naší země. Na závěr možná vystoupáme na věž i posedíme v kavárně.

Rádi byste architektonický zážitek z komentované procházky či prohlídky někomu věnovali?
Využijte naše dárkové poukazy!

foto: archiv OHP

Praktické informace:

  • Sraz je před kostelem Krista Spasitele (Grussova 1274/6, Praha 5-Hlubočepy).
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka procházky je cca 1,5 hodiny.
  • Lektorkou prohlídky je Markéta Čejková.
  • Kapacita je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Na vybraných akcích pořizujeme fotografické nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Vaše průvodkyně

Markéta Čejková

Markéta vystudovala strojní fakultu ČVUT v Praze. Po patnácti letech práce auditorky nakonec propadla naplno své zálibě pro umění. Je doktorandkou oboru dějiny umění a současně pracuje jako lektorka pro různé organizace. Jako dobrovolnice a průvodkyně je s Open House Praha od roku 2019. Markéta neskrývá obdiv pro architekturu 20. století a potkat ji můžete například při procházce po Pražském hradě, hradčanských palácích, Veletržním paláci nebo brutalistické architektuře.

Více o Markétě zde.

Comments are closed here.