PROHLÍDKA

Skvosty sakrální architektury III.

st 7. 12. 2022, 16.30 hod.

Kostel sv. Václava, který se svou 56 metrů vysokou zvonicí tvoří významnou dominantu Vršovic, se stane naší další zastávkou při objevování skvostů moderní sakrální architektury. Autorem třetí výjimečné sakrální stavby je architekt Josef Gočár, jehož koncept představí a příběhem kostela provede historička umění Markéta Čejková. Seznámíme se s klíčovými architektonickými prvky i peripetiemi provázejícími stavbu kostela. A jaké postavy doprovázejí svatého Václava na monumentální vitráži od Josefa Kaplického? Prozradíme na vycházce.

foto: Tomáš Sysel

Praktické informace:

  • Místo srazu je pod přístupovým schodištěm ke kostelu sv. Václava od ulice Moskevská. Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka procházky je cca 1,5 hodiny.
  • Lektorkou prohlídky je Markéta Čejková.
  • Kapacita je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Na vybraných akcích pořizujeme fotografické nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Vyprodáno

Vaše průvodkyně

Markéta Čejková

Markéta vystudovala strojní fakultu ČVUT v Praze. Po patnácti letech práce auditorky nakonec propadla naplno své zálibě pro umění. Je doktorandkou oboru dějiny umění a současně pracuje jako lektorka pro různé organizace. Jako dobrovolnice a průvodkyně je s Open House Praha od roku 2019. Markéta neskrývá obdiv pro architekturu 20. století a potkat ji můžete například při procházce po Pražském hradě, hradčanských palácích, Veletržním paláci nebo brutalistické architektuře.

Více o Markétě zde.

Comments are closed here.