PROCHÁZKA S PROHLÍDKOU

Veletržní palác – funkcionalistická perla

st 23. 11. 2022, 17.00 hod.

Vyrazte s námi na komentovanou prohlídku Veletržního paláce, která vás provede velkorysými interiéry obou dvoran, foyerauditoriem a nekonečnými chodbami. Podíváte se také do hlubokých suterénů, kde kdysi bývalo kino a dnes se tu nachází divadelní scéna Studia hrdinů. Vystoupáte až na střechu, kde se můžete kochat nezvyklým výhledem. Dozvíte se mnohé o funkcionalismu i architektech, kteří tvořili v jeho duchu, o projektu i stavbě Veletržního paláce a jeho využití v průběhu historie. Dojde také na vyprávění o likvidačním požáru v 70. letech 20. století i dnešním působení Národní galerie Praha.

Foto: archiv NG Praha

Praktické informace:

  • Místem konání je Veletržní palác, Dukelských hrdinů 47, Praha 7-Holešovice (sraz u pokladen).
  • Předpokládaná délka prohlídky je cca 1,5 hodiny.
  • Lektorkou prohlídky je Markéta Čejková.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Na vybraných akcích pořizujeme fotografické nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Vyprodáno

Vaše průvodkyně

Markéta Čejková

Markéta vystudovala strojní fakultu ČVUT v Praze. Po patnácti letech práce auditorky nakonec propadla naplno své zálibě pro umění. Je doktorandkou oboru dějiny umění a současně pracuje jako lektorka pro různé organizace. Jako dobrovolnice a průvodkyně je s Open House Praha od roku 2019. Markéta neskrývá obdiv pro architekturu 20. století a potkat ji můžete například při procházce po Pražském hradě, hradčanských palácích, Veletržním paláci nebo brutalistické architektuře.

Více o Markétě zde.

Comments are closed here.