PROHLÍDKA

S Kotěrou až do oblak

ne 30. 10. 2022, 13.20 hod.

Vršovická vodárenská věž tvořila dlouhá léta významnou dominantu pražské čtvrti Michle. Ke 42 metrů vysoké věži patří i zemní vodojem, přečerpávací stanice a obytným dům. Za moderně pojatým návrhem, který se vyznačuje jednoduchou elegancí kombinující jemný dekor s charakteristickým režným zdivem, stojí významný český architekt Jan Kotěra. Celý vodárenský komplex byl postaven v letech 1906–1907 a zásoboval vodou nejen Vršovice, ale i další městské části. Obnova památkově chráněného areálu se pomalu blíží ke svému konci. Zda se rekonstrukce povedla, mohou účastníci zhodnotit v rámci speciální komentované prohlídky – bude možné vystoupat na vrchol vodárenské věže, prohlédnout si podzemní vodojem i přilehlou strojovnu.

Prosíme, přečtěte si pozorně praktické informace a doporučení níže.

Prohlídka se koná také:
v pátek 28. 10. v 13.20 hod.
v pátek 28. 10. v 15.00 hod.
v sobotu 29. 10. v 13.20 hod.
v sobotu 29. 10. v 15.00 hod.
v neděli 30. 10. v 15.00 hod.

Foto: Simona Jurásková

Praktické informace:

  • Místem setkání je vstup do areálu vodárny – na křížení ulic Hanusova a Kvestorská, blízko místu setkání je dům s adresou Hanusova 10, Praha 4-Michle.
  • Lektorkou komentované vycházky je Veronika Tlachová.
  • Předpokládaná délka akce je cca 70 minut.
  • Ve vybraných prostorách je třeba se chovat s ohledem na stav objektu obezřetně a následovat pokynů průvodce.
  • Vstup do areálu a objektů samotných je pouze na vlastní nebezpečí a není vhodný pro děti, starší lidi či osoby trpící strachem z výšek a omezených prostor.
  • Vstup bude povolen jen v pevné obuvi bez hladké podrážky – na prohlídkové trase jsou žebříky. Organizátoři doporučují mít s sebou čelovky a cyklistické nebo např. golfové rukavice.
  • Kapacita skupiny je omezená také kvůli obtížné přístupnosti prostor, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Prosíme všechny účastníky, aby byli k ostatním návštěvníkům ohleduplní a dodržovali aktuálně platná vládní nařízení proti šíření nemoci covid-19.
  • Na vybraných akcích organizátor pořizuje fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Vyprodáno

Vaše průvodkyně

Veronika Tlachová

Veronika vystudovala diplomacii a evropská studia, a přestože pracuje v marketingu, vždy měla silný vztah k architektuře a umění. Intenzivně se zajímá o život a dílo architekta Jana Kotěry, v jehož budovách už provázela návštěvníky nejen během festivalového víkendu, ale od roku 2021 i jako průvodkyně celoročních akcí. Potkat ji můžete právě na prohlídkách Kotěrovy Vršovické vodárny v Michli.

Comments are closed here.