PROCHÁZKA S PROHLÍDKOU

Brutalistická architektura III.

po 31. 10. 2022, 17.00 hod.

Třetí komentovaná vycházka za brutalistickou architekturou vás zavede tentokrát na sídliště Petřiny. Průvodkyně a obdivovatelka brutalismu Markéta Čejková představí slavný Ústav makromolekulární chemie AV ČR postavený podle návrhu architekta Karla Pragera. Seznámí vás nejen s konceptem jeho stavby, ale i s možnostmi, které tento ústav otevřel pro soudobé umění v obtížné době socialismu. Dalším objektem zájmu bude vlastní sídliště Petřiny postavené v 50. letech 20. století s několika výraznými dominantami a uměleckými díly, ale i jeho postmoderní část dokončená v roce 2000. A možná dojde i na kavárnu…

Ústav makromolekulární chemie AV ČR, foto: Tomáš Sysel

Praktické informace:

  • Sraz je před budovou Ústavu makromolekulární chemie AV (Heyrovského náměstí 1888/2, Praha 6).
  • Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ “nouze” uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Lektorkou komentované procházky je Markéta Čejková.
  • Na vybraných akcích organizátor pořizuje fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Vaše průvodkyně

Markéta Čejková

Markéta vystudovala strojní fakultu ČVUT v Praze. Po patnácti letech práce auditorky nakonec propadla naplno své zálibě pro umění. Je doktorandkou oboru dějiny umění a současně pracuje jako lektorka pro různé organizace. Jako dobrovolnice a průvodkyně je s Open House Praha od roku 2019. Markéta neskrývá obdiv pro architekturu 20. století a potkat ji můžete například při procházce po Pražském hradě, hradčanských palácích, Veletržním paláci nebo brutalistické architektuře.

Více o Markétě zde.

Comments are closed here.