PROCHÁZKA

Výprava do Stínadel II.

čt 20. 10. 2022, 18.00 hod.

Kdo by neznal Stínadla, tajuplnou čtvrť, kterou tak nezapomenutelným způsobem popsal Jaroslav Foglar ve své románové trilogii. Zrodila se skutečně jen ve fantazii spisovatele? 

Druhá procházka po stopách tajuplné románové čtvrti Stínadla účastníky tentokrát zavede do jejího srdce – někdejší chudinské čtvrti Na Františku. Dozví se, co spojuje Karla Hynka Máchu s Janem Tleskačem a Vonty z foglarovských knížek s chlapeckými tlupami, které tak barvitě popsal ve svých vzpomínkách novinář Géza Včelička. Projdou se uličkou Ve Stínadlech, dozví se více o kostelních zvonech, Večeru světel a pokladech údajně ukrytých u svatého Haštala. Neminou také zrušenou kostnici, bývalou pražskou rasovnu či tajemnou Řásnovku.

Foto: Tomáš Sysel

Praktické informace:

  • Místem setkání je prostor v podloubí Týnské školy před chrámem Panny Marie před Týnem na Staroměstském náměstí. Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Lektorkou komentované vycházky je Dagmar Winklerová.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Kapacita skupiny je omezená, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Na vybraných akcích pořizujeme fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Vyprodáno

Vaše průvodkyně

Dagmar Winklerová

Dáša vystudovala archeologii a pracuje jako kurátorka digitální knihovny. Silný vztah ke knihám a k paměti předků uplatňuje při procházkách, které propojují město a literaturu. Miluje každodenní toulky ve staroměstských uličkách a potkat ji můžete při výpravách do tajuplných Stínadel. S Open House Praha spolupracuje od roku 2021 jako průvodkyně celoročních akcí.

Více o Dáše zde.

Comments are closed here.