PROCHÁZKA

Brutalistická architektura VI.

st 19. 10. 2022, 17.00 hod.

Už po šesté Vás provede průvodkyně Markéta Čejková krásami brutalistické architektury. Trasa povede tentokrát do Vokovic, kde nás čekají tři monumentální budovy realizované od počátku padesátých let až do roku 1990. Procházku začneme před kancelářskou budovou, do které se po požáru Veletržního paláce přesunuly podniky zahraničního obchodu a která svou nepřehlédnutelnou podobou dominuje svému okolí. Ukážeme si i krásný park, který se skrývá pod přístupovou lávkou. Poté se budeme věnovat tzv. Vokovické Sorbonně jako předchůdkyni brutalismu. Seznámíme se s původním projektem, můžeme obdivovat velkorysé řešení interiéru i krásné materiály, mřížkovanou fasádu i zajímavý půdorys budovy. Na závěr nás čeká pozdně brutalistický rozsáhlý hotelový komplex i s ukrytými uměleckými díly.

foto: archiv OHP

Praktické informace:

  • Sraz je před budovou CUBE (Evropská 178, Praha 6). Telefonický kontakt na dobrovolníka bude pro případ „nouze“ uveden na vstupence.
  • Předpokládaná délka akce je cca 1,5 hodiny.
  • Lektorkou komentované procházky je Markéta Čejková.
  • Kapacita skupiny je omezena, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Na vybraných akcích organizátor pořizuje fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Vyprodáno

Vaše průvodkyně

Markéta Čejková

Markéta vystudovala strojní fakultu ČVUT v Praze. Po patnácti letech práce auditorky nakonec propadla naplno své zálibě pro umění. Je doktorandkou oboru dějiny umění a současně pracuje jako lektorka pro různé organizace. Jako dobrovolnice a průvodkyně je s Open House Praha od roku 2019. Markéta neskrývá obdiv pro architekturu 20. století a potkat ji můžete například při procházce po Pražském hradě, hradčanských palácích, Veletržním paláci nebo brutalistické architektuře.

Více o Markétě zde.

Comments are closed here.